Święta z Androidem, czyli zbiór ciekawych bożonarodzeniowych aplikacji

Dni robią się coraz krótsze, a pogoda za naszymi oknami nie zachęca do wychodzenia z domu bez większej potrzeby. Wszystko to sprawia, że większość z nas zaczyna już pomału przygotowywać się do tegorocznych świąt: kupować prezenty, stroić domy oraz myśleć o wypiekach. Z racji tego, że dzisiaj mamy dzień św. Mikołaja postanowiliśmy stworzyć dla Was zestawienie ciekawych programów mobilnych, które mogą przydać się Wam zarówno w trakcie przygotowań do Bożego Narodzenia, jak i podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie.

W niniejszym zestawieniu znalazło się miejsce tylko na programy przygotowane z myślą o użytkownikach sprzętu z Androidem. Posiadaczom urządzeń z iOS-em oraz mobilnym Windowsem radzimy uzbroić się w cierpliwość. Dla nich bowiem wkrótce również przygotujemy podobny wpis.

 

Christmas Countdown Wallpaper (darmowe) – żywa tapeta, dzięki której zawsze będziecie wiedzieć, ile dokładnie czasu pozostało do Bożego Narodzenia. Aplikacja ta zmienia tło ekranu głównego smartfona w animowany obrazek ze świętym Mikołajem, choinką i prószącym śniegiem.

Najważniejszym elementem programu jest bez dwóch zdań drewniana tabliczka trzymana przez pana w czerwonym stroju – to właśnie na niej odliczane są dni, godziny, minuty, a nawet sekundy do Gwiazdki.

W opcjach aplikacji znajduje się kilka ustawień. Dzięki nim można, między innymi, zmieniać szybkość, z jaką pada śnieg na ekranie.

 

Kalendarz adwentowy (darmowe i płatne) – propozycja dla tych, co chcą nieco bardziej aktywnie odliczać dni do rozpoczęcia świąt. W programie do naszej dyspozycji oddany zostaje domek elfów,  którego okna symbolizują każdy dzień grudnia począwszy od pierwszego, a kończąc na Wigilii.

W każdym „okienku” zapoznajemy się z krótką historyjką bohaterów gry, a od czasu do czasu czekają na nas także różnego rodzaju nieskomplikowane wyzwania stworzone głównie z myślą o młodszych użytkownikach smartfonów.

Program urzeka przede wszystkim oprawą audiowizualną. Kolorowa, malownicza grafika zastosowana w aplikacji robi bardzo pozytywne wrażenie, a efekty dźwiękowe dodają Kalendarzowi odpowiedniego uroku.

 

Christmas Tree 3D (płatne) – mobilne narzędzie, które umieszcza na tapecie naszego smartfona wirtualną choinkę ozdobioną odpowiednimi świecidełkami.

Autorzy programu przygotowali dla użytkowników całkiem sporą ilość ustawień personalizacyjnych. Pozwalają nam one na zmianę koloru choinkowych lampek oraz bombek, a także umożliwiają aktywowanie wirtualnego śniegu oraz włączenie nastrojowego światła oświetlającego z góry świąteczne drzewko.

Smartfonowa choinka reaguje na zmianę pozycji urządzenia, przez co jest dość sporym obciążeniem dla procesora. Nie polecamy zatem instalacji tej aplikacji osobom, które posiadają mało wydaje telefony.

 

Christmas Radio (darmowe) – ciekawa propozycja dla miłośników bożonarodzeniowych przebojów. Aplikacja ta pozwala nam na słuchanie internetowych rozgłośni radiowych o tematyce świątecznej.

W programie dostępnych jest kilka kanałów muzycznych. Niektóre z nich emitują jedynie kościelne kolędy, natomiast inne stawiają przede wszystkim na przeboje w stylu „Last Christmas”. Każdy powinien więc znaleźć tu coś dla siebie.

Interfejs produktu od Cybervation jest przejrzysty i prezentuje się całkiem dobrze. Czerwone menu z Mikołajem spełnia swoją rolę perfekcyjnie, a z obsługą programu nie ma się żadnego problemu, nawet  nie znając perfekcyjnie języka angielskiego.

Warto również wspomnieć, że aplikacja współpracuje z portalami społecznościowymi oraz pozwala nam na zapisywanie konkretnych rozgłośni w zakładce Ulubione.

 

Christmas Frames (darmowe i płatne)  – program przygotowany z myślą o osobach kochających upiększanie zdjęć. Produkt mobilny od Tndev oferuje swoim użytkownikom ogromną ilość ramek o tematyce bożonarodzeniowej, dzięki czemu można w szybki sposób stworzyć niepowtarzalną fotografię z tegorocznych świąt.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać zdjęcie, jakie nas interesuje, a następnie jednym kliknięciem skorzystać z wybranego efektu, by nieco „podrasować” zdjęcie.

Do dyspozycji oddano blisko 100 ramek. Niestety, aby z nich korzystać  potrzebne jest połączenie z internetem, co jest sporą wadą programu.

 

 

Kolędy. Wielki Śpiewnik (darmowe) – nieskomplikowana aplikacja, dzięki której można zapoznać się ze słowami najbardziej znanych polskich oraz zagranicznych kolęd.

Poza tekstami świątecznych pieśni, program oferuje także narzędzie do odsłuchiwania melodii wybranych utworów. Pozwala to na szybką naukę bądź przypomnienie sobie konkretnych kolęd.

Mimo że aplikacja nie została wyposażona w nowoczesną oprawę graficzną, wygląda schludnie, a z jej obsługą nie ma się najmniejszych problemów, tak więc mogą z niej korzystać zarówno starsi, jak i młodsi użytkownicy smartfonów.

 

 

Talking Santa (darmowe i płatne) – sympatyczny program pozwalający na porozmawianie z wirtualnym świętym Mikołajem oraz stworzenie oryginalnej karty świątecznej.

Pan z długą siwą brodą ubrany w czerwony strój w produkcie od Outfit 7 powtarza słowa przez nas wypowiedziane, a także obdarowuje nas – niestety nieprawdziwymi – prezentami. My natomiast możemy go karmić ciasteczkami i mlekiem oraz…wkurzać, na przykład, uderzając w twarz.

W aplikacji dostępne jest narzędzie do nagrywania filmików, a także robienia screenów, dzięki którym można w prosty sposób zapisać w pamięci smartfona obrazek bądź materiał video mogący służyć jako wirtualna karta z życzeniami.

Program powinien przypaść do gustu przede wszystkim najmłodszym, choć i dla tych nieco bardziej dojrzałych może być ciekawą propozycją.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button