Supernauts – debiut na miarę Minecraft’a?

Autorzy Supernauts – studio Grand Cru, stworzyli dzieło niemalże doskonałe. Akcja gry toczy się na poszczególnych skrawkach Ziemi. Planeta została jakiś czas temu zalana przez wodę. Naszym zadaniem jest uratowanie jak największej ilości mieszkańców uwięzionych w swoich posiadłościach i stworzenie im nowego, nieco bardziej nowoczesnego schronienia.

Porównanie do Minecraft’a przyszło mi zupełnie naturalnie, kiedy to moim zadaniem w grze było odbudowanie domów z dostępnych bloczków.  Co prawda w Minecraft’cie nie mamy do czynienia z aż tak bardzo zaawansowaną technologią, ale kwestia  sześcianów jest oczywista.

Od początku zachwyciłam się grafiką. Ok – może jestem trochę infantylna i takie bajkowe krajobrazy do mnie przemawiają, ale jak tu nie być dziecinnym, skoro ma się przed sobą rewelacyjny pomysł, połączony z fenomenalna oprawą audiowizualną?

Przejdźmy do samej akcji i sposobu sterowania. Poruszamy się w miarę normalnie wyglądającym ludzikiem po jeden części podniebnego świata. Pierwszą misją jest zebranie odpowiedniej ilości złotych monet i zainwestowanie w rakietę. Następnym krokiem powinno być wybudowanie specjalnej maszyny do produkcji bloczków.

Ustawianie bloków wcale nie jest takie proste. Opiera się ono bowiem na sterowaniu specjalnym pistoletem. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zarówno budować, jak i niszczyć obiekty. Wybierając się w podróż na zalaną Ziemię w celu uratowania ludzi, często nam się zdarza uwalniać z opresji uwięzionych w domach ludzi.

Należy pamiętać o tym, że ilość bloczków jest ograniczona. Jeżeli nasza produkcja nie zdąży stworzyć odpowiedniej ilości, będziemy zmuszeni do przerwania zadania i kontynuowania go dopiero po naładowaniu ,,amunicji”.

System mikropłatności w grze istnieje i ma się bardzo dobrze :) Oczywiście ciągle obstaję przy swoim, że bez płacenia da się dobrze bawić. Diamenty, których określoną liczbę dostajemy na start są ekskluzywną walutą w grze. Możemy je nabyć w AppStore, bądź uzyskać za wykonanie misji.

Supernauts to połączenie gry zręcznościowej ze strategią. Zdecydowanie cierpliwość graczy będzie nagrodzona. Czy potrwa to 10 sekund, czy kilkadziesiąt minut – o tym się dopiero przekonacie :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button