Sudoku – wersja elektroniczna

sudokuSudoku to jedna z popularniejszych gier, w które bawić się możemy bez użycia jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego. Można to określić mianem zagadki, którą trzeba po prostu rozwiązać.

Dostajemy tabelę składającą się z 81 pól o rozmiarach 9×9. W kilku z nich wpisane są cyfry z zakresu od 1 do 9. Naszym zadaniem jest wypełnienie tabelki cyframi, których brakuje. Nie możemy jednak robić tego losowo. W każdym z rzędów oraz w każdym z mniejszych kwadratów 3×3 muszą znaleźć się cyfry od 1 do 9. Niestety nie mogą się one powtarzać. Oczywiście sprawdzanie odbywa się tylko w liniach poziomych i pionowych.

Zadanie okazuje się niełatwe, zwłaszcza gdy trafimy na planszę, która jest raczej nieprzychylna temu, żebyśmy szybko ją rozwiązali. Przed nami aplikacja na system Android, która przenosi grę wraz z planszami na naszego smartfona/tablet.

Do dyspozycji otrzymujemy 4 poziomy trudności oraz 40 układów do rozwiązania. Wydaje się to niewiele, lecz na pewno zajmie wam to mnóstwo czasu. Gra potrafi być czasochłonna i jednocześnie wciągająca. Rozwiazanie sudoku to świetne uczucie,zwłaszcza na trudniejszych poziomach, gdy było naprawdę ciężko. Pełna wersja aplikacji daje nam do użytku… 1600 plansz. Nawet jeśli rozwiążemy jedną dziennie, to zabawy mamy na kilka lat!

Jeśli niestety dana plansza jest ponad nasz poziom i nie potrafimy rozwiązać odpowiednio całego układu, to otrzymujemy także solver. Wystarczy wpisać liczby, które mamy podane, a aplikacja rozwiąże za nas udoku i w ten sposób wskaże w których miejscach robiliśmy błedy. Czasem wpadnięcie na odpowiedni pomysł to po prostu przypadek.

Sudoku można polecić każdemu. W momencie, gdy robi się trochę cieplej i wielu ludzi decyduje się na wysiłek fizyczny, wszyscy zapominają o tym umysłowym. Może warto byłoby spróbować walczyć na tym i na tym polu? Na pewno nam to nie zaszkodzi.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button