Duty Driver Taxi Lite – za tym samochodem, szybko!

Gier wyścigowych na rynku gier na Androida nie brakuje, mamy tu praktycznie wszystko, od zdalnie sterowanych zabawek, po szaleńcze wyścigi monster truckami. Jednak symulatorów samochodowych szukać z świecą. I tu z pomocą przychodzi nam Duty Driver!

unnamedCALVS2I4

Duty Driver Taxi to rozbudowana graficznie gra samochodowa wypuszczona na rynek przez programistów ze studia Trendy Games 3D, która jest pierwszą wyróżnioną grą z serii Duty Driver. Wcielamy się w niej w kierowcę poczciwej, starej taryfy i staramy się zarobić na życie. W darmowej wersji Lite twórcy oddają nam do dyspozycji 17 różnych poziomów, polegających na wożeniu naszych klientów w różne zakątki miasteczka, parkowanie naszej taryfy na parkingu, który został chyba żywcem wyjęty z horroru dla kierowców, driftowanie po wąskich uliczkach, czy też przeskakiwanie przez przeszkody, co chyba nie jest chlebem powszednim taryfiarza. Wszystko to przy pomocy dość przyjaznego interfejsu, który pomoże nam zmienić biegi, zaciągnąć ręczny, skręcić, czy też wcisnąć gaz do dechy. Napisałem dość przyjaznym, bo czasem program się gubi i bardzo łatwo można zdenerwować się na fiksujące kontrolki. Jeśli chodzi o miasto, to tętni ono życiem zmotoryzowanym, pełno na ulicach wszelakich samochodów, jeżdżących w kółko po ustalonych przez programistów trasach. Policja nas nie goni, jeśli przekroczymy prędkość albo spowodujemy karambol, a uderzone samochody potrafią stać w tym samym miejscu, w którym je zostawiliśmy do końca poziomu. Niezbyt to realistyczne, ale za samą próbę należy się plus.

unnamedCAS5KHG0

Jak sami twórcy dumnie piszą, ich produkt mieści się w 27 MB i ani bajta więcej nie będziemy musieli pobierać. Co ciekawe, gra wykorzystuje techniki Nvidia  PhysX, dzięki czemu po uderzeniu w słup wygnie nam się maska, a uderzony samochód w miarę realistycznie pokona parę metrów na własnym dachu. Wykorzystanie silnika Unity 3D także wyszło grze na dobre – wygląda prawie jak tytuły wydawane po 2000 roku, a to duży sukces jak na grę na Andka. O ile nasz model wygląda dobrze, to inne są kanciaste, albo zrobili z nich pudełka na kółkach, tu przydałoby się trochę minąć magiczne 27 MB i rozbudować modele. Dźwięki potrafią nieźle wkurzyć, szczególnie piszczące opony podczas skręcania podnoszą ciśnienie. Muzyki nie uświadczyłem, a nawet jeśli była, to łaskawie nie rzuciła się w oczy.

Cóż, fajna gra na spróbowanie, popatrzenie na grafikę – ale nic więcej, błędy i niedociągnięcia skutecznie ją psują

Ocena AppsBlog to 6/10

Duty Driver Taxi do pobrania za darmo z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button