The Secret Society – cóż tam znalazłeś, drogi Watsonie?

Tajemniczy Zakon Poszukiwaczy poszukuje nowych członków. Czy się nadasz? Sprawdź to w dość dobrej grze seek&find.

unnamedCATK6GUU

The Secret Society to aplikacja, którą prezentują nam panowie ze studia G5 Entertainment. Panów trzeba szczególnie przedstawić, gdyż produkują oni jedne z lepszych gier fabularnych dostępnych na Androidy – Mystery of the Crystal Portal, czy też Nightmares from the Deep. Trzymające w napięciu, pełne zwrotów i ciekawych zagadek – na pewno niedługo pojawią się ich recenzje tutaj. Jednak opisywany produkt odstaje trochę od reszty, skupia się bowiem na wyciskaniu siódmych potów z ludzkiej spostrzegawczości, zamiast kokietować fabułą. Wspomniany wcześniej zakon potrafi przenosić się między różnymi światami i znajdować różnorakie rzeczy. Udaje się nam do niego trafić, przez co staje się to naszym celem życiowym. W uproszczeniu, gra polega na odnajdywaniu wylistowanych przedmiotów na planszy, rozwiązywaniu zagadek manualnych i puzzli, a to wszystko na czas. W przedmioty stukamy, jednak trzeba mieć się na baczności – przeklikiwanie się przez planszę, stukając we wszystko, co popadnie nie skończy się dla nas dobrze. Co drugie błędne podejście karane jest odebraniem nam cennych sekund, które moglibyśmy przeznaczyć na   wnikliwsze przyglądanie się planszy. A to nie lada wyzwanie – twórcy przygotowali nam mnóstwo przedmiotów i planszy do odkrycia i odblokowania. Za wykonane w czasie levele otrzymujemy monety i energię, którą wydajemy na przechodzenie kolejnych. Jeśli zabraknie nam sił na następne poszukiwania, zostaje nam czekać na ich odnowienie. Dość dużym minusem samego gameplay’u jest brak polskiej lokalizacji, przez co gracze nieznający angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym będą musieli zaglądać do słowniczka, by wiedzieć, czego szukać.

unnamedCARK2B2O

Technicznie, mimo, że gra pozornie nie jest wymagająca, to sceneria wygląda bardzo dobrze i realistycznie. Aplikacja nie obfituje w animacje, jednak te, które są (wyskakiwanie pieniędzy, czy też odnalezionych przedmiotów) wyglądają bardzo dobrze. Podczas rozgrywki przygrywa nam bardzo przyjemny temat muzyczny, który świetnie uzupełnia całą rozgrywkę

Dla ludzi chcących potrenować swoją spostrzegawczość, a przy okazji trochę się rozerwać, jak znalazł. Niestety znajomość języka jest obowiązkowa.

Ocena AppsBlog to 9/10.

The Secret Society do pobrania za darmo z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button