Squarescape – ciekawa łamigłówka w pikselowej oprawie

Lubicie czasem pogłówkować przy telefonie bądź tablecie? Macie bzika na punkcie gierek, które mimo nowoczesnych narzędzi graficznych wciąż korzystają z pikselowej oprawy? Mamy nadzieję, że na oba pytania odpowiedzieliście twierdząco. Oznacza to bowiem, że gra Squarescape przypadnie Wam do gustu!

Zadaniem gracza w opisywanej produkcji jest doprowadzenie pikselowej kuleczki do wyjścia. Na piśmie wygląda to całkiem prosto, ale w praktyce takie nie jest. Wspomniana kulka przesuwa się bowiem jedynie od jednej ścianki do ścianki. Nie możemy zatem zatrzymać jej w dowolnym miejscu na planszy, co znacząco utrudnia zadanie.

Po uruchomieniu gry zostajemy zaznajomieni z regułami gry i sterowaniem. Bez wykonania konkretnego kroku, na przykład poruszenia kulki do przodu, nie możemy przejść dalej. Dzięki temu żadna nieprzygotowana osoba nie może wtargnąć do wirtualnego świata Squarescape.

Jak to zwykle bywa w przypadku gier, pierwsze poziomy dostępne w opisywanej produkcji nie należą do najtrudniejszych. Z czasem robi się jednak coraz gorzej, a jednocześnie ciekawiej. Pojawia się coraz więcej elementów plansz i mniej możliwości ukończenia levelu.

Oprawa graficzna zastosowana w Squarescape jest dość specyficzna. Nie każdy lubi „pikselozę”. Mnie zawsze się podobała i myślę, że nigdy się to nie zmieni. Dlatego właśnie nie waham się napisać, że 8-bitowy wygląd gry studia Noodlecake Studios  jest jej ogromną zaletą.

Squarescape za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 9/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button