Polskie Kodeksy – aplikacja dla studentów prawa i nie tylko

Ignorantia iuris nocet, nieznajomość prawa szkodzi. Mając na uwadze tę znaną sentencję postanowiliśmy przetestować dla Was aplikację o nazwie Polskie Kodeksy, dzięki której będziecie mogli mieć wszystkie obowiązujące w Polsce akty prawne zawsze pod ręką.

kodeksy1Polskie Kodeksy to program, w którym znajdują się wszystkie akty prawne obowiązujące w naszym kraju. Aplikacja zawiera, między innymi kodeks cywilny, karny, rodzinny i opiekuńczy, spółek handlowych, wykroczeń i pracy. Mimo że wydawać by się mogło, że tego typu narzędzie jest przede wszystkim dla studentów prawa i prawników. Nic bardziej mylnego.

Przykład? Kodeks ruchu drogowego przydaje się w życiu każdego kierowcy. Tak samo jak wspomniany już kodeks pracy potrafi ułatwić życie pracownikowi bądź też pracodawcy.

kodeksy2

Opisywana aplikacja działa bez zarzutu. Pozwala wyszukiwać interesujące nas artykuły po ich numerze, a także słowie. Nie musimy zatem dokładnie wiedzieć, który artykuł mówi o sytuacji, jaka nam się przytrafiła.

W ustawieniach programu decydujemy o tym, jakiego koloru ma być tło aplikacji oraz rozmiar czcionki wykorzystywanej w aktach prawnych. Niestety, brakuje opcji orientacji ekranu. Szkoda, bo raczej żadnemu posiadaczowi tabletu nie widzi się czytanie kodeksów w pionie.

Darmowa wersja Polskich Kodeksów pozwala jedynie na korzystanie z kodeksu cywilnego. Aby odblokować resztę dokumentów, należy wykupić klucz do wersji Pro.

Polskie Kodeksy za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 7/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button