EVAC – pacman XXI wieku

PacMan jak już każdy wie, swoje lata ma i niestety nowej generacji graczy zaoferować dużo nie umie. A co jeśli dodamy do niego fabułę, interakcje i możliwość schowania się przed duchami? Zobaczmy.

unnamedCARJT3OU

EVAC nie jest może oficjalnym następcą kultowego, żółtego głodomora, ale już od pierwszych chwil w produkcji panów ze studia Hexage Ltd możemy dostrzec całkiem jasną alegorię. Programiści z tego studia mają już parę ciekawych gierek na koncie, w bardzo ciekawej kolorystyce, szczególnie Radiant’a. Ale wróćmy do naszego EVACa. W grze wcielamy się w kwadrat, którego marzeniem jest zebranie wszystkich kolorków na mapie. W tajniki poruszania się po planszy i wykorzystywania sztuczek wprowadza nas żółty kwadrat, który swoją drogą jest bardzo ciekawą postacią, która wywołała na mojej twarzy niejednokrotnie uśmiech. Naszym zadaniem, jak już wspominałem jest zebranie wszystkich kolorowych kwadracików na planszy. Przeszkodzą nam w tym czerwone kwadraty, prowadzone przez złego, szarego antagonistę. Sterowanie jest banalne, sterujemy za pomocą joystika, który możemy sobie przesunąć w dowolne miejsce ekranu. Rozgrywka byłaby nużąca, gdyby ograniczała się do zbieraniu kwadracików i uciekaniu przed przeciwnikami, dlatego twórcy wprowadzili wiele usprawnień, jak na przykład ciemne kryjówki, w których nasz bohater może schować się niezauważony przed czerwonymi (jakakolwiek alegoria do komunistów niewskazana!), a także możliwość przesuwania niektórych bloków i mechanizmy, które zamieniają zręcznościową grę w iście logiczny zawijas. Prze się przez poziomy do przodu, ciekawym, co też programiści przygotowali dla nas w następnej planszy.

unnamedCA86R8LP

Kolorystyka także dopisuje- Hexage znane jest w mieszania kolorami tak, by nasze oczy cieszyły się na widok nowej misji. Wszystko świeci się i jest minimalistyczne, aczkolwiek bardzo ładne. Aplikacja posiada licencjonowany soundtrack, który swoimi cyfrowymi brzmieniami bardzo pasuje do klimatu rozgrywki.

EVAC to całkiem przyjemna odmiana, idealna do trenowania mózgu i palców podczas nudniejszych chwil. Ocena AppsBlog to 8/10.

EVAC do pobrania za darmo z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button