Speed Parking 3D – poradnik dla kobiet?

Wiem, wiem, nie wolno sobie kpić ze stereotypów. Parkowanie to straszna sprawa, szczególnie dla początkujących. Czy programistom ze studia BANA AKSU udało się odwzorować nerwy i strach przed zarysowanym lakierem? Niestety nie do końca, ale ich gra jest bardzo blisko tego rezultatu.

unnamed

Speed Parking to gra, w której, uwaga, staramy się zaparkować nasz biały samochodzik na miejscu parkingowym, często umieszczonym tak, że sam Hołowczyc nie dałby rady. Na całe szczęście twórcy dodali podgląd z trzech różnych kamer oraz zrezygnowali z manualnej skrzyni biegów na rzecz automatu. Przed nami 40 misji, w których kręcimy kółkiem, wciskamy gaz, hamulec i zmieniamy biegi między wstecznym i… no tym który pcha samochód do przodu, by zmieścić się w przedziale czasowym oraz białej kopercie, często wymalowanej w tak trudno dostępnym miejscu, że zastanawiałem się, kto normalny by tam parkował? Zręczność w tych zmaganiach to podstawa, opanowanie kierownicy jest trudne, albo zostało źle wykonane przez panów z Bana Aksu. Bardzo często zdarzały mi się problemy z multitouch’em, kiedy trzymając skręconą kierownicę próbowałem dodać gazu lub zahamować. Każde zahaczenie o stojące przeszkody z miejsca kończy się porażką, więc gra zamienia się w chirurgiczne wsuwanie między słupki. I to naprawdę sprawia satysfakcję, gdy uda nam się poprawnie zaparkować.

Niestety gra wygląda na wstępną wersję, przypadkowo wypuszczoną do Marketu. W trakcie zabawy nie przygrywa nam żaden utwór muzyczny, a menu jest tak jałowe w animację, że często trzy razy musiałem kliknąć w numerek z poziomem, bo nie wiedziałem, czy gra się już wczytuje, czy może nie trafiłem palcem. 3D przy tytule jest zasłużone- całość odbywa się w trójwymiarze, może nie najładniejszym, ale dostępnym dla słabszych telefonów (np. mojego Samsunga Galaxy Ace I). Pozycję polecam do sprawdzenia, jednak problem z multitouch’em i swojego rodzaju okrojenie sprawiają, że po jakimś czasie gra się nudzi.

Gra dostępna za darmo w Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button