Parkour: Roof Riders Lite – mamo idę „pobiegać”

Bieganie po dachach, efektowne pokonywanie przeszkód, adrenalina i ryzyko- to cechy, które tak ciągną nowe rzesze ludzi do parkour’u. Jednak dla tych, co nie chcą odczuwać tej dyscypliny w kościach, lub po prostu wolą patrzeć, aniżeli ryzykować studio Blyts przygotowało grę na Androida. Czy przynosi tak wiele frajdy, jak rzeczywista aktywność? Przekonajmy się.

unnamed

Parkour: Roof Riders to gra, od której oczekiwałem dużo, szczególnie, że Vector, zrecenzowany przez nas hit marketu po prostu nie chciał się uruchomić. O co w tej grze chodzi? Biegniemy naszą postacią przez poziom, starając się jak najefektowniej pokonać przeszkody stojące nam na drodze. Gra liczy nam za to punkty, które otwierają nam drogę do kolejnych planszy i trików. I to właśnie ewolucje są najciekawszym elementem gry- by wykonać daną sztuczkę musimy narysować gest na swoim smartfonie wystarczająco wcześnie, by bohater mógł wybić się i pokonać obiekt przed nim. Sprawia to niesamowicie dużo zabawy, szkoda, że samych technik jest dość mało, ale odblokowanie wszystkich zajmuje trochę czasu. Bohatera możemy wybrać spośród trzech postaci, a w wersji Lite mamy dostęp do trzech lokacji. Nasze wyniki są zapisywane w bazie OpenFeint, co wprowadza do gry element rywalizacji.

Całość wykonano bardzo dobrze wizualnie, gra sama dostosowuje jakość grafiki do telefonu, dzięki czemu może pracować płynnie na starszych modelach wyposażonych w androida. Animacje są imponujące, elementy dobrze wykonane. Kuleje jedynie dźwięk, w trakcie zabawy nie usłyszymy żadnego tematu muzycznego, a menu rozbrzmiewa co jakiś czas pięciu sekundowy sample gitarowy, co jest trochę biednym rezultatem. Jednak gra się przyjemnie i aplikacja potrafi przyciągnąć do siebie na parę dłuższych chwil.

Gra naturalnie dostępna w Google Play za darmo

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button