Soundcloud – muzyczny serwis społecznościowy

Soundcloud został uruchomiony cztery lata temu, a więc w roku 2008. Konto posiadają tam już miliony osób z całego świata. Czym jest więc ten serwis? To miejsce, gdzie możemy dzielić się swoimi plikami audio, lecz tylko tymi, stworzonymi przez siebie. Nie można umieszczać plików innych autorów i wykonawców niż tych własnych.

Wiele osób korzysta z Soundcloud do publikacji własnych podcastów, utworów. Wszystko to w formie swego rodzaju serwisu społecznościowego. Jak więc to wszystko działa?
Opowiemy wszystko na przykładzie aplikacji na Androidzie. Pierwsze co musimy zrobić to oczywiście założyć konto, bądź zalogować się przez Facebooka. Teraz już tylko wystarczy poszukać dla siebie z listy ciekawych osób te które nas interesują i dodać je do naszej listy, którą subskrybujemy.

Bezpośrednio z aplikacji możemy słuchać wszystkiego nawet w trybie offline o ile oczywiście pobierzemy wcześniej te pliki na dysk. Z poziomu telefonu możemy także nagrywać pliki dźwiękowe, lecz wiadomo, że te będą naprawdę niskiej jakości i sprawdzi się tylko podczas mowy. Niczego innego nie nagramy.

Mamy także wyszukiwarkę, dzięki której możemy znaleźć odpowiednie pliki.

Wszystko działa bez najmniejszego problemu na każdej z wersji Androida. Jakość plików dźwiękowych jest naprawdę bardzo dobra. Da się tego posłuchać, chociaż wiadomo jednak, że najbardziej jakość zależy od naszego telefonu.

Jeśli chodzi o samo wykonanie aplikacji, to jest dobrze. Nie ma problemu z uruchomieniem jej na większych i mniejszych ekranach. To samo jeśli chodzi o różne wersje systemu wyższe od 2.1.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button