SoberApp – androidowy alkomat

Zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz już prowadzić samochód, po tym jak wczoraj wypiłeś ze znajomymi kilka piw? A może masz na swoim koncie przygodę z panem policjantem, którego kontrola alkomatem bardzo Cię zestresowała, ponieważ dzień wcześniej byłeś na imprezie? Jeśli jesteś kierowcą, bądź jedynie pasażerem, warto wyposażyć się w aplikację SoberApp, dzięki której możesz sprawdzić, czy jesteś już gotowy na to, by wsiadać za kierownicę pojazdu.

Narzędzie SoberApp nie działa, oczywiście, jak profesjonalny alkomat, dlatego wyniki, które przedstawi ono na ekranie Twojego urządzenie, powinieneś traktować z przymrużeniem oka. Wiadomo jednak, że sprawdzenie przypuszczalnego poziomu alkoholu we krwi, nawet za pomocą telefonu, jest zdecydowanie lepsze od bezpodstawnego kierowania samochodem po udanej „domówce” u kumpla.

SoberApp działa na zasadzie swego rodzaju „test alkoholowego”. Gdy uruchomisz aplikację, musisz zaznaczyć swoją płeć, wagę oraz wprowadzić liczbę wypitego alkoholu (do wyboru mamy wiele rodzajów „trunków”). Następnie aplikacja informuje Cię, czy możesz już prowadzić samochód czy powinieneś jeszcze z tym zaczekać.

Warto zanotować, że autorzy tej niezwykle ciekawej aplikacji pomyśleli o użytkownikach z całego świata, dlatego SoberApp ustala Twoją lokalizację za pomocą GPS-u. Pozwala to na używanie jej dosłownie w każdym zakątku ziemi. W końcu przepisy dotyczące dopuszczalnego poziomu alkoholu we krwi u kierowcy nie są jednakowe we wszystkich krajach, nawet w UE).

Dużym plusem SoberApp jest także jego cena, a raczej jej brak. Jest to bowiem aplikacja całkowicie bezpłatna i można ją w każdej chwili pobrać z Android Marketu.

Ściągnij SoberApp, wchodząc na Android Market

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem telewizyjnym pokazującym możliwości aplikacji SoberApp:

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button