AndroidDarmoweGry na AndroidaGry na iOSiOS

Silly Sailing – kiedy zwykłe ściganie to za mało…

Silly Sailing to połączenie gry wyścigowej z wymagającą logicznego myślenia, łamigłówką. Wśród elementów charakterystycznych dla wyścigów, znajdziemy rywalizację w trybie multiplayer, z kolei ruszenia głową będzie od nas wymagać dopasowanie żagla do kierunku wiatru.

Jako taka fabuła gry nie jest nam znana. Wiemy jednak, że miejscem akcji jest zbiornik wodny z wieloma mniejszymi, bądź większymi wyspami, a główny bohater to średniej piękności, zielony twór.

Łodzie

Łódki to jedyne elementy, na jakie w Silly Sailing mamy wpływ. Po zarobieniu co najmniej 100 złotych monet, możemy w sklepie dla gracza zakupić nowe wehikuły do pokonywania morskich głębin. Łodzie dzielą się na małe i duże. Te pierwsze możemy odblokowywać już na samym początku, podczas gdy do dużych dostęp dopiero nabywamy po pewnym czasie.

Różnice pomiędzy poszczególnymi łodziami są tylko w kwestii wizualnej. Jeżeli komuś bardziej się podoba pływanie butem, zamiast wanną, może spełnić swoje fantazje w dość szybkim czasie. Niemniej jednak zmiana rodzaju środka transportu nie ma najmniejszego wpływu na osiągane wyniki.

Sterowanie

Sterowanie to coś, co w Silly Sailing chwilami powoduje zawrót głowy. O ile zmiana kierunków poruszania nie jest szczególnie skomplikowana, bo ogranicza się do dotykania różnych miejsc na ekranie, o tyle dopasowanie żagla do kierunku porywów jest wyższą szkołą jazdy.

Nieprawidłowe ustawienie żagla skutkuje nie tylko spowolnieniem, ale bardzo często – zatrzymaniem się na środku akwenu w wyniku natrafienia na podłe prądy.

Efekty wizualne

Oprawa graficzna gry jest bardzo przyjemna. Kolorowa, lekko minecraftowa aranżacja sprawia, że nie czujemy się przytłoczeni, ani sprowadzeni do poziomu przedszkola 🙂

Podsumowanie

Pomysł - 95%
Wykonanie - 92%
Grywalność - 91%

93%

Rewelacja!

Sympatyczna gra wyścigowa, w której liczy się nie tylko zręczność, ale przede wszystkim, logiczne myślenie!

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close