SecondBrain – mobilny mózg, który przechowuje najważniejsze dane

Zdarza Wam się gubić hasła do różnego rodzaju serwisów internetowych czy kont bankowych, ale jednocześnie zdajecie sobie sprawę z tego, że nie powinno się poufnych danych pisać na zwykłych kartach papieru i trzymać w portfelu? Jeżeli tak, to znaleźliśmy coś w sam raz dla Was. Oto przed Wami aplikacja SecondBrain, czyli sztuczny mózg pamiętający o najważniejszych danych.

SecondBrain to z pozoru aplikacja, jakich w AppStore całe mnóstwo. W końcu to nie FigtreeLab wpadło pierwsze na pomysł, by stworzyć program przechowujący w bezpieczny sposób hasła czy inne dane, których nie mamy ochoty nikomu udostępniać. Dlaczego zatem w ogóle powstał ten wpis? Przede wszystkim ze względu na oprawę graficzną aplikacji SecondBrain, która zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Tak, jak wspomnieliśmy, opisywany program daje nam możliwość zapisywania i trzymania w bezpieczny sposób różnego rodzaju danych. Poza notatkami, w których możemy pisać dosłownie to, na co mamy ochotę, SecondBrain pozwala także na przechowywanie poufnych informacji dotyczących e-maili, kont bankowych czy kart kredytowych.

Trzymane w „Drugim Mózgu” dane, dla wygody, podzielić możemy na kilka kategorii. Dzięki temu w bardzo szybki sposób możemy uzyskać dostęp do tego, czego chcemy, a nie jesteśmy zmuszani do błądzenia po jednym, głównym folderze.

Oczywiście, aby móc przeglądać zasoby zachowane w programie, trzeba najpierw podać specjalny szyfr. Składa się on z cyfr, które wyznacza się, używając specjalnego wirtualnego pokrętła. To właśnie wzorowane na sejf narzędzie zrobiło na nas w opisywanym programie największe wrażenie. Rzadko zdarza się bowiem, by aplikacja była prosta w obsłudze, a jednocześnie posiadała coś nowego, oryginalnego, czym nie może pochwalić się jej konkurent.

SecondBrain dostępny jest w AppStore. Cena? Niecałe cztery złote. Jak na drugi mózg, to niewiele…;)

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button