Chops Ahoy – siekiera w dłoń i do roboty!

Poszukiwanie gier prostych, a zarazem takich, które oferują niespotykaną wcześniej rozgrywkę, nie jest wcale prostym zadaniem. Tego typu „misje” w AppStore bardzo często kończą się fiaskiem. Ale nie tym razem. Udało nam się bowiem natrafić na dość interesują produkcję zatytułowaną Chops Ahoy, w której wcale nie trzeba strzelać ptakami, skakać po platformach i zbierać monety, lecz należy…rąbać drewno siekierą.

Tak, jak wspomnieliśmy, główne zadanie gracza w produkcji z tego wpisu polega na przecinaniu drewna na pół za pomocą siekiery. Uważacie, że to głupi pomysł? Musimy przyznać, że też tak sądziliśmy. Okazało się jednak, że poza głównym bohaterem gry Chops Ahoy (czyli tym posiadającym siekierę) występuje w aplikacji jeszcze jeden osobnik – ubrany w okulary doktorek, który od czasu do czasu lubi płatać różnego rodzaju psikusy.

Rozgrywka w produkcie mobilnym studia CiRE Software wygląda mniej więcej tak: na miejscu przeznaczonym do rąbania doktorek kładzie nam poza drewnem również pewne „niespodzianki” w postaci słodko wyglądających zwierzątek. Jak się pewnie domyślacie, musimy unikać stosowania siekiery w kierunku przyjaciół doktorka, gdyż tego typu zachowanie jest jednoznaczne z zakończeniem gry.

Warto również dodać, że im dalej udaje nam się zajść, tym szybciej sympatycznie wyglądający okularnik zamieszcza przedmioty do rąbania. Po pewnym czasie pojawiają się nawet kawałki drewna w kształcie zwierząt, które – przy dużej szybkości rozgrywki – są bardzo mylące.

Chops Ahoy jest typową pięciominutówką, dlatego nie możecie spodziewać się po niej jakieś ładnej oprawy graficznej czy efektów dźwiękowych, które wpadają w ucho. Mimo to, uważamy, że pod względem audiowizualnym wcale nie prezentuje się najgorzej.

Niestety, gra sama w sobie dość szybko się nudzi. Nie ma w niej bowiem żadnych typów rozgrywki, a po pewnym czasie dochodzi się do takiej wprawy, że nie myli się już zwierzątek z drewnem.

Jeżeli jednak szukacie aplikacji, która zajmie Wam wolną chwilę, jak najbardziej możemy polecić produkcję CiRE Software. Szczególnie, że można ją z AppStore pobrać za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button