SCRABBLE™ Free – planszowa gra mobilna

Chwile spędzone nad grą planszową z rodziną są bezcenne. Zapewne pamiętacie wspólne gry w Chińczyka, czy Scrabble ze znajomymi? Co powiecie na mobilną wersję tej gierki? Różnica pomiędzy mobilną a ,,stacjonarną” wersją polega jedynie na tym, że nie możecie zgubić kostek z literami, ani zniszczyć tekturowej planszy do gry.

scr

Scrabble Free umożliwia nam grę samemu, ze znajomymi, z rodziną lub rywalami z internetu, dzięki czemu poczujemy się, jak za starych dobrych czasów, gdy na przeciwko nas siedział zadumany przeciwnik, chcący uzyskać jak największą liczbę scrabblowych punktów.

Na samym początku aplikacja instruuje nas w jaki sposób zacząć. Tworzymy nową grę. Proponuję zacząć od rozgrywki z nieznajomym z internetu, aby na samym starcie nie zbłaźnić się przed znajomymi z Facebooka ;)

Górny pasek informuje nas, czyj obecnie jest ruch. Jeżeli znacie zasady gry w Scrabble, nie będziecie mieli problemu z szybkim obeznaniem. Jeśli natomiast zaczynacie dopiero swoją przygodę, przypomnę, że pierwsze słowo w grze, zawsze musi przechodzić przez środek planszy, oznaczony specjalną gwiazdką.

Ustawiamy klocki na planszy za pomocą przeciągania liter na odpowiednie kratki. Dolna podstawka z literkami, umożliwia stworzenie kolejnego słowa, podczas gdy nasz przeciwnik ma przyznany ruch.

 

Ciekawą opcją w aplikacji jest możliwość rozgrywania kilku gier z różnymi osobami w tym samym czasie. Wiadomo, że mobilna planszówka to nie to samo, co tekturowa, ale lepszy rydz, niż nic :)

Zachęcamy do takich aktywności.

Scrabble Free (jak sama nazwa wskazuje), są do pobrania za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 9/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button