RSS4English – nauka angielskich słówek

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma na co dzień do czynienia z językiem angielskim. W końcu już nawet  w potocznie używanych przez Polaków wyrazach pojawia się coraz więcej zapożyczeń z najpopularniejszego języka świata, dlatego dobrze jest na wszelkie możliwe sposoby poszerzać swój zasób słownictwa angielskiego. Zapraszany naszych Czytelników do zapoznania się z dość ciekawą aplikacją RSS4English, dzięki której możemy wzbogacić słownik używanych przez nas słów w języku obcym.

Nie wiem, jak Wy, lecz ja mam w swoim kręgu znajomych przynajmniej jedną osobę, która biegle mówi po angielsku. Ja nigdy do poliglotów nie należałem, lecz zawsze chciałem się posiadać umiejętność dogadywania się z obcokrajowcami i starałem się szukać coraz to nowszych sposobów na osiągnięcie swojego celu. Dzisiaj mogę Wam powiedzieć jedno – żaden system nauki słówek nie pomoże tak, jak czysto praktyczna edukacja.

Co mam na myśli mówiąc „praktyczna edukacja”? Otóż każdy z moich znajomych (tych dobrze znających angielski) doradzał mi, bym jak najwięcej czytał w języku angielskim, słuchał angielskiego radia i oglądał filmy bez napisów. Początkowo wydawało mi się to nieco dziwne, ale spróbowałem i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że to naprawdę jest kilka razy skuteczniejsze od wielu przeróżnych systemów, które oferuje się na drogich kursach.

Przeglądając ostatnio Android Market natrafiłem na aplikację RSS4English. Jest to proste narzędzie, które umożliwia nam czytanie anglojęzycznych wiadomości z kanałów RSS. Co jednak ważne, podczas lektury nie musimy wychodzić z aplikacji czy zaglądać do słownika, by dowiedzieć się co znaczy konkretne słówko zamieszczone w tekście. Wystarczy bowiem tylko kliknąć na dany wyraz, a program wyświetli nam jego tłumaczenie. Proste, a jednocześnie bardzo pomocne w nauce angielskiego.

Warto też napisać, że program oferuje opcję zapisu poznanych przez nas wyrazów, a następnie tworzy specjalne ćwiczenia, które pozwalają nam zachować w głowie wybrane przez nas słówko.

Poza tym, RSS4English można pobrać z Android Marketu zupełnie za darmo, tak więc tylko i wyłącznie od nas, a nie naszego portfela, zależy decyzja, czy chcemy nauczyć się dobrze mówić po angielsku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button