Kółko i Krzyżyk – gra przydatna w każdej sytuacji

Kiedyś, gdy nie wiedziało się, co ze sobą zrobić na nudnej lekcji czy wykładzie, rysowało się dwie linie pionowe, a następnie dwie poziome i wraz z kolegą bądź koleżanką rozpoczynało się grę w popularne „Kółko i Krzyżyk”. W dzisiejszych czasach nie trzeba już jednak marnować kartek papieru na zabawę, a to dlatego, że w Android Markecie znaleźć można mobilną wersję chyba jednej z najpopularniejszych gier (nie tylko szkolnych) świata.

Nie wiem, czy jest sens, by w tym wpisie zamieszczać zasady gry w Kółko i Krzyżyk. Myślę, że każdy z Czytelników doskonale wie, na czym ta zabawa polega, bo przecież nawet dzieci w przedszkolu lubią od czasu do czasu,na przykład, na tablicach magnetycznych rozegrać krótką „partyjkę” popularnej zabawy z występującymi tylko dwoma elementami, czyli tytułowym kółkiem i krzyżykiem (a właściwie iksem).

Przejdźmy więc do tego, co znaleźć można w produkcji opisywanej przez nas w tym wpisie. Na początku warto napisać, że gra stworzona przez Wintrino Mobile Prime posiada dwa tryby gry: możemy więc albo wybrać grę komputerem, albo z naszym znajomym (na jednym telefonie bądź tablecie).

W opcji dla jednego gracza do wyboru są cztery poziomy trudności, zaczynając od najprostszego, z którym radzi sobie nawet pięcioletnie dziecko, a kończąc na najbardziej zaawansowanym (dla niektórych nie jest on możliwy do przejścia).

Co ciekawe, podczas rozgrywki na dole widnieje aktualny wynik naszej rywalizacji czy to z komputerem, czy człowiekiem. Możemy jednak w ogóle nie zwracać na niego uwagi lub cały czas go resetować, choć raczej tego nie polecamy, no bo przecież każdy z nas lubi gry, w których stawką jest jakiekolwiek zwycięstwo.

Podczas testów bardzo przypadła mi do gustu również funkcja pozwalająca na sprawdzenie ogólnych statystyk od pierwszego uruchomienia aplikacji. Możemy w nich sprawdzić ile razy przegraliśmy, a ile wygraliśmy na danym poziomie trudności.

Wielu naszym Czytelnikom na pewno spodoba się też fakt, że „Kółko i Krzyżyk” można pobrać z Android Marketu zupełnie za darmo. Wprawdzie gra nie jest wybitnie wciągająca, ale na pewno, gdyby trzeba było za nią zapłacić kilka złotych, także nie miałaby większych problemów ze znalezieniem wielbicieli.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button