Kółko i Krzyżyk – gra przydatna w każdej sytuacji

Kiedyś, gdy nie wiedziało się, co ze sobą zrobić na nudnej lekcji czy wykładzie, rysowało się dwie linie pionowe, a następnie dwie poziome i wraz z kolegą bądź koleżanką rozpoczynało się grę w popularne „Kółko i Krzyżyk”. W dzisiejszych czasach nie trzeba już jednak marnować kartek papieru na zabawę, a to dlatego, że w Android Markecie znaleźć można mobilną wersję chyba jednej z najpopularniejszych gier (nie tylko szkolnych) świata.

Nie wiem, czy jest sens, by w tym wpisie zamieszczać zasady gry w Kółko i Krzyżyk. Myślę, że każdy z Czytelników doskonale wie, na czym ta zabawa polega, bo przecież nawet dzieci w przedszkolu lubią od czasu do czasu,na przykład, na tablicach magnetycznych rozegrać krótką „partyjkę” popularnej zabawy z występującymi tylko dwoma elementami, czyli tytułowym kółkiem i krzyżykiem (a właściwie iksem).

Przejdźmy więc do tego, co znaleźć można w produkcji opisywanej przez nas w tym wpisie. Na początku warto napisać, że gra stworzona przez Wintrino Mobile Prime posiada dwa tryby gry: możemy więc albo wybrać grę komputerem, albo z naszym znajomym (na jednym telefonie bądź tablecie).

W opcji dla jednego gracza do wyboru są cztery poziomy trudności, zaczynając od najprostszego, z którym radzi sobie nawet pięcioletnie dziecko, a kończąc na najbardziej zaawansowanym (dla niektórych nie jest on możliwy do przejścia).

Co ciekawe, podczas rozgrywki na dole widnieje aktualny wynik naszej rywalizacji czy to z komputerem, czy człowiekiem. Możemy jednak w ogóle nie zwracać na niego uwagi lub cały czas go resetować, choć raczej tego nie polecamy, no bo przecież każdy z nas lubi gry, w których stawką jest jakiekolwiek zwycięstwo.

Podczas testów bardzo przypadła mi do gustu również funkcja pozwalająca na sprawdzenie ogólnych statystyk od pierwszego uruchomienia aplikacji. Możemy w nich sprawdzić ile razy przegraliśmy, a ile wygraliśmy na danym poziomie trudności.

Wielu naszym Czytelnikom na pewno spodoba się też fakt, że „Kółko i Krzyżyk” można pobrać z Android Marketu zupełnie za darmo. Wprawdzie gra nie jest wybitnie wciągająca, ale na pewno, gdyby trzeba było za nią zapłacić kilka złotych, także nie miałaby większych problemów ze znalezieniem wielbicieli.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button