Rolka Mania – mobilna zabawa z piłkami

Kiedy następnym razem postanowicie skrzyczeć Wasze dzieci czy młodsze rodzeństwo za to, że nie robią nic poza zabawą piłką, przypomnijcie sobie grę mobilną o nazwie Rolka Mania. To ona najlepiej udowadnia, iż turlanie kulistymi przedmiotami tylko na pierwszy rzut oka jest rzeczą banalną, a tak naprawdę wymaga od nas sporego wysiłku zarówno fizycznego, jak i umysłowego.

rolka1

Nieważne, gdzie toczy się akcja gry, nieważna jest fabuła. Rolka Mania to produkcja czysto logiczna, tak więc liczy się w niej przede wszystkim rozgrywka. A ta jest zarówno nieskomplikowana, jak i bardzo wymagająca, czyli można powiedzieć – idealna.

Apka oferuje nam kilkadziesiąt leveli do przejścia. W każdym z nich naszym zadaniem jest dotarcie do końca planszy oznaczonego symbolem wyjścia ewakuacyjnego. Aby zdobyć trzy gwiazdki, trzeba jednak postarać się o coś więcej: zrealizować zadanie, miesząc się w górnym pułapie punktowym, a także zebrać złotą monetę. Możecie wierzyć mi lub nie, ale to naprawdę nie jest takie proste.

rolka

Rolka Mania każdy poziom jest inny. Struktura jest na tyle różna, że nie zawsze można wykonać zadanie tą samą piłką. Niekiedy potrzeba jest nam mniejszej, a niekiedy większej. Oczywiście, nie chodzi tu jedynie o gabaryty, lecz także prędkość, z jaką się poruszają. Tak naprawdę to właśnie to jest najbardziej istotne.

Ruchy piłki kontrolujemy, używając dwóch wirtualnych przycisków. Jeden służy do poruszania się w lewo, drugi – w prawo. Apka jest całkowicie darmowa i być może doczeka się kilku aktualizacji. Niestety, podczas rozgrywki wyświetlane są reklamy. Możemy je, rzecz jasna, usunąć, ale – cytując Ferdka Kiepskiego – „to nie są tanie rzeczy” (cena wersji bez bannerów reklamowych to 3 PLN).

Rozgrywka oferowana w Rolka Mania jest wciągająca. Gra nie zachwyca jednak ani grafiką, ani zastosowanymi w niej dźwiękami. Myślę więc, że bardziej wymagający z Was nie zdecydują się na pobranie jej z Google Play.

Pobierz Rolka Mania za darmo w Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button