Robot Unicorn Attack 2 – Roboty też mają marzenia!

Trafiam na wiele dziwnych tytułów w Google Play, tylko zazwyczaj są to źle wykonane, niedorobione cosie, które nigdy nie powinny wypełznąć na światło dzienne. Z Robot Unicorn Attack 2 było zupełnie inaczej, sam nie wiedziałem, co brali programiści, ale wziąłbym od nich choć trochę!

unnamedCA6C4F83

Robot Unicorn Attack 2 to dzieło nikogo innego, tylko programistów ze studia [adult swim] games- amerykańskich animatorów, którzy specjalizowali się w niszczeniu dzieciństwa i rozśmieszaniu ludzi do łez. Na obecną chwilę ich dorobek na Google Play nie przedstawia się nazbyt interesownie, ale widać, że się rozkręcają. W grze wcielamy się w bohatera tytułowego- cybernetycznego jednorożca, który spełnia nasze trzy życzenia. Najpierw musi się on przedrzeć przez gwiazdy i przepaście, by móc szczęśliwie zadowolić gracza. Rozgrywka polega na przeprowadzeniu naszego terminator-konia przez poziom, bijąc przy tym jak największy wynik. Sterowanie ograniczono do minimum, możemy wykonać jednorożcem skok, dłuższy skok i wielokrotny skok poprzez wciskanie prawej krawędzi ekranu. Lewa odpowiada zaś za dash- po polsku zryw, który pozwala nam niszczyć stojące nam na drodze gwiazdy. Podczas naszej podróży zbieramy wróżki oraz niebieskie kamyki, które zwiększają nasz końcowy wynik. Może brzmieć to banalnie, jednak to co dzieje się w tle naszej podróży oraz późniejsze skomplikowanie etapów dostarcza kilogramy niekończącej się rozrywki. Do wykorzystania mamy trzy szanse- tylko tyle razy możemy popełnić błąd, skracając naszego rumaka o jego metalową głowę.

unnamedCACI8H4L

Aplikacja poprzez swój absurd zaskakuje, ale nie zawodzi także na polu technicznym. Gra jest dynamiczna, płynna, przepełniona dobrze wykonanymi i kolorowanymi modelami. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, w tle często widzimy poruszające się elementy, czy to będzie wielka końska głowa, czy też co innego, zawsze wydaje nam się, że świat gry ożywa choć trochę. Świetną robotę odwala także muzyka, która towarzyszy nam przez grę, pełna czaru i słodkości, tak dziwnie kontrastując z całą resztą. Do tego dochodzą także całkiem dobrze rozbudowane osiągnięcia, więc zawsze jest po co grać dalej.

Dziwny pastisz, tak bardzo typowy do humoru p[adult swim] sprawia, że aplikacja naprawdę zasługuje na wypróbowanie.

Ocena Appsblog to silne 7/10.

Robot Unicorn Attack 2 do pobrania za darmo z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button