Riptide GP2 – druga część wodnej wyścigówki

Riptide GP2 to gra, która od początku zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Przede wszystkim zaciekawiła mnie grafika, która jest dużo lepsza od tych, które gdzieś z tyłu głowy mi się przewijały. Dodatkowo zaskoczeniem była wielka ilość możliwości – trybów i ulepszeń. Riptide GP2 to zdecydowanie produkcja, która zostanie ze mną na długo. Dość istotną kwestią jest fakt, że obecnie w AppStore można pobrać aplikację za darmo (promocja ograniczona czasowo).

Gracz początkowo przechodzi tutorial. Tutaj zwrócę się do osób, które podobnie jak ja unikają samouczków – w tym przypadku naprawdę warto posłuchać autorów ;) Tricki, których się uczymy konieczne są do zaliczania kolejnych zadań, a co za tym idzie – zdobywania poziomów doświadczenia, co z kolei wpływa na dodatkowe możliwości.

Przede wszystkim możemy ulepszać swoją maszynę. Dodatkowo mamy okazję na precyzowanie tricków. Wystarczy kupić sobie w sklepie dla gracza odpowiedni trick (dopasowany po poziomu umiejętności), by zdobywać lepsze wyniki.

Istnieje kilka trybów gry. Najbardziej przypadł mi do gustu klasyczny, jednak jeżeli lubicie rywalizację w multiplayerze, również nie będziecie zawiedzeni. Gra podzielona jest na epizody i poziomy w nich zawarte. By móc przejść do kolejnego epizodu, należy najpierw zebrać określoną liczbę gwiazdek w poprzednich.

Mimo, że zadanie wydaje się być proste (w końcu co może być trudnego w obsłudze motorówki?), w praktyce staje się niemiłosiernie ciężkie, szczególnie, jeżeli trzeba rywalizować z wirtualnymi przeciwnikami.

Sterownie odbywa się przy pomocy gestów i poruszania urządzeniem. Na ekranie osadzone są ikonki z hamowaniem (analogicznie do driftowania – wykorzystywanym na zakrętach), oraz przyspieszeniem. Gazu dodajemy poprzez przytrzymywanie palca na dowolnej części planszy. Podczas wyskoków z platform, warto wykorzystać wykupione tricki. Gratisowy wymaga przeciągnięcia dwoma palcami ku górze. Nasza postać wymachuje wtedy nogami, co daje dodatkowe metry do skoku.

Graficznie jest naprawdę dobrze. Lubię tego typu gry i nie jestem przyzwyczajona do takich ,,luksusów”. Nie jest to jakaś rewelacja, ale jest zdecydowanie lepiej, niż można by było się spodziewać. Szczerze polecam.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Riptide GP2Vector Unit IncGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button