Replica Island – pokieruj Androidem na Androidzie

Gra na urządzeniach z Androidem sprawia wiele przyjemności. Ostatnio przekonaliśmy się jednak, że nic tak nie potrafi skutecznie zabić nudy jak platformówka mobilna, w której przychodzi nam wspomnianym zielonym robocikiem sterować.

Replica Island to typowa gra platformowa. Przychodzi nam w niej sterować zielonym robotem, który łudząco przypomina Androida – zielonego robocika, symbolizującego system operacyjny marki Google. Najprawdopodobniej to przede wszystkim dzięki głównemu bohaterowi opisywana produkcja jest ostatnio tak popularna, czy jednak aby tylko i wyłącznie dlatego?

Produkt studia Team Replica umożliwia nam grę na czterdziestu poziomach. Każdy z nich przygotowany został w miarę solidnie, dlatego nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek amatorszczyźnie. Główne zadania gracza w aplikacji jest stosunkowo proste: musi zebrać on trzy czerwone kryształy. Mankament polega na tym, że wcale nie jest łatwo dostać się do wspomnianych przedmiotów, gdyż są one oddalone od siebie o całkiem sporą odległość.

Jak przystało na platformówkę, w Replica Island poza zdobywaniem określonych rzeczy przychodzi nam także eliminować lub unikać przeciwników. W tym przypadku w rolę wrogów wcieliły się, między innymi, roboty nienawidzące zielonego Androida (plotki głoszą, że zostały one zaprogramowane przez ludzi z Apple ;)).

W opisywanej grze sterujemy głównym bohaterem, wykorzystując wirtualną konsolkę. Dostępne mamy zatem guziczki odpowiedzialne za skok i atak, a także trackball umożliwiający bezproblemowe przemieszanie się Androidem.

Mimo że początkowo nie spodziewaliśmy się niczego rewelacyjnego po Replica Island, musimy przyznać, że gra ta zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Oferowany w niej poziom trudności powinien przypaść do gustu nawet i bardziej wymagającym użytkownikom smartfonów, a i oprawa graficzna nie jest w tym przypadku czymś, na co można by było mocno narzekać.

Platformówkę z Androidem w roli głównej pobierzecie za darmo z Google Play. Warto? Oczywiście, że tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button