Bad Piggies już dostępne w Google Play i AppStore

Fińskie studio Rovio, zgodnie z planem, opublikowało dzisiaj w AppStore i Google Play swoje najnowsze mobilne dzieło – Bad Piggies. Więcej na temat tego, jak prezentuje się gra opowiadająca przygody zielonych świnek mszczących się na wściekłych ptakach, przeczytacie właśnie w tym wpisie.

W spin-offie produkcji Angry Birds gracz wciela się w postać konstruktora maszyn pomagającego świniom w odzyskaniu ich potomków. Rozgrywka w Bad Piggies w głównej mierze sprowadza się do wymyślania różnorakich pojazdów i – rzecz jasna – poruszania się nimi, w celu wykonywaniu powierzonych nam z góry zadań.

W chwili obecnej do dyspozycji w najnowszym tworze studia Rovio mamy dokładnie 60 plansz (zapowiedziana już została aktualizacja!). Pierwsze z nich nie są specjalnie skomplikowane (choć i do najłatwiejszych zaliczyć ich nie można). Widać jednak, że stworzono je przede wszystkim po to, by oswoić graczy z rozgrywką, a także zaznajomić ich z nowymi elementami, których – trzeba przyznać – jest całkiem sporo. Wystarczy wspomnieć chociażby o częściach do budowy pojazdów, których jest aż 33!

Jak przystało na produkcję rodem z Finlandii, Bad Piggies pod względem graficznym prezentuje się bardzo dobrze. Wygląd plansz wzorowany jest na tych, z którymi mieliśmy do czynienia we Wściekłych Ptakach, tak więc powinien przypaść do gustu większości z Was. Podczas testu dobre wrażenie zrobiła na nas także ścieżka dźwiękowa zastosowana w grze, która w ogóle nie zachęcała nas do założenia słuchawek i włączenia na odtwarzaczu własnej muzyki.

Mimo że początkowo nowy pomysł Rovio uważaliśmy za tworzony „na siłę”, musimy przyznać, że zabawa w Bad Piggies pochłania bez reszty. W żadnym wypadku nie powinniście więc instalować tej gry, jeśli nie macie obecnie minimum godziny wolnego czasu, którą możecie poświęcić na zajęcie się smartfonem.

Mając ochotę pomóc świnkom w zemście, udajcie się do Google Play. Wersje na Androida (HD i zwykła) są w chwili obecnej do pobrania za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button