Rebirth – kolejna wariacja Tetrisa

Kto z was nie grał w popularnego właściwie na całym świecie i na każdej platformie Tetrisa? Gra stara jak świat, a jej wariacje pojawiły się w milionie wersji na każdej z możliwych platform. Nawet na prostym odtwarzaczu MP3 spotkałem się już z uproszczonym Tetrisem.

Tym razem przed nami wersja na smartfony z systemem Android. Jest to oczywiście nie czysty Tetris, a kolejna z jego wariacji, która zasady ma dość podobne. Naszym zadaniem jest uzbieranie jak największej ilości punktów. Robimy to za układanie klocków, a konkretniej kwadratów podzielonych na cztery części. Każda z nich przyjmować może jeden z dwóch kolorów. Niebieski lub żółty.

Po ułożeniu w taki sposób, ze na dole 4 części stworzą jednokolorowy kwadrat zaliczane są punkty. Punkty zaliczane są seriami po przejechaniu przez całą planszę, na której możemy układać klocki, czerwonej kreski. To ona niszczy zrobione już kwadraty i robi miejsce na kolejne.

W grze znajdziemy 3 tryby. Challenge, Time Attack, Puzzle Mode. Nie różnią się one między sobą zbytnio poza ostatnim, gdzie musimy ułożyć danym kolorem odpowiedni kształt. Kształtów jest 30, a zadanie jest niełatwe.

Gra wygląda i działa całkiem przyzwoicie. Pojawiają się niestety potwierdzone przez nas problemy, o których mówią twórcy. Na Androidzie w wersji 4.0 aplikacja crashuje się i nie zapisuje się stan gry.

Mimo to jest całkiem przyjemnie. Czekamy tylko na poprawkę, która wyeliminuje ten irytujący błąd.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button