QRemote Control – dla leniwych

qremotecontrolQRemoteControl to bardzo przydatna aplikacja dla wszystkich, którzy są po prostu leniwi, a nie mają przy swoim komputerze bezprzewodowej myszki oraz klawiatury. Jest to także dobre rozwiązanie, gdy chcemy sobie na przykład obejrzeć film na telewizorze, a komputer jest oddalony od nas. Jak więc wtedy nim sterować? A co zrobić, gdy zepsuje nam się myszka, lub po prostu odmawia posłuszeństwa? A może nie podoba nam się touchpad w naszym laptopie i chcielibyśmy mieć go z boku klawiatury, a nie tuż pod? Zastosowań do aplikacji znaleźć możemy mnóstwo.

QRemote Control służy do sterowania komputerem na odległość, lecz tylko w zasięgu naszej sieci WiFI. Telefon lub tablet stają się wtedy po prostu kontrolerem, który zastępuje myszkę i klawiaturę wraz z paroma ulepszeniami.

Instalujemy aplikację na telefonie i komputerze. Uruchamiamy je i po prostu się łączymy. W tym momencie przejmujemy kontrolę nad komputerem. Pierwszy ekran, który się pokaże to bardzo podstawowa funkcjonalność, przypominająca swoim wyglądem pilota. Widać doskonale, że przystosowana do oglądania filmów, na wzór prawdziwego pilota do kontroli sprzętu audiovideo. Przyciski kierunkowe, menu, wyjście, regulacja głośności, przewijanie i kilka innych.

Na dole mamy natomiast klawiaturę i touchpad. Ja używam aplikacji przy telewizorze, gdy podłączam do niego laptopa. Smartfon jest poręczniejszy od klawiatury i myszki, a do tego nie muszę specjalnie podłączać dodatkowego sprzętu. A może jednak, mimo uprawianych sportów, w domu też powinniśmy się ruszać? ;)

Ocena 7/10
Porządna aplikacja, kilka opcji konfiguracji i ogromna przydatność.

Za 8,35zł w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button