Psych – raz zagrasz i już nie będziesz sobą

Są takie gry, które chciałoby się powiedzieć kolokwialnie ,,ryją ba… głowę”. Do takich zdecydowanie należy aplikacja Psych, która pojawiła się w połowie stycznia na platformy Android i iOS. Czym jest Psych i co takiego ma w sobie, że człowiek po jednorazowym odpaleniu nie może przestać? O tym poniżej ;)

Screen widoczny powyżej nie wygląda groźnie – prawda? Co będzie, jeżeli każdy z okręgów zacznie się poruszać w przeciwnym kierunku niż jego sąsiad, zmieniając przy tym swoją wielkość i w końcu zanikając gdzieś po środku? Dostaniemy oczopląsu i w pewnym momencie przestaniemy wiedzieć o co chodzi. Taki prawdopodobnie był zamiar twórców (jcstranger).

Aplikacja wygląda niewinnie od samego początku. Sklep dla gracza zawiera jedynie różnego rodzaju obiekty, którymi posługujemy się w trakcie gry, ale o tym za chwilę. Owe przedmioty można kupić sobie przy pomocy mikropłatności, lecz nie mam zielonego pojęcia, dlaczego ktokolwiek miałby to robić, biorąc pod uwagę, że poza względami estetycznymi, nic do zabawy nie wnoszą.

Ok – teraz kilka słów o zasadach. Jeżeli po odpaleniu ,,play” nie wykonamy żadnego gestu, nasza gra skończy się tak szybko, jak się zaczęła. Co więc trzeba zrobić? Dotykać ekranu w momencie, gdy wskaźnik powinien przeskoczyć na kolejny ,,tor”. Kiedy powinien przeskoczyć? Ano wtedy, gdy będzie taka możliwość. Jeżeli wskaźnik jest w kolorze białym, może przedostawać się jedynie na białe pola.

Nasze obręcze są podzielone na strefy białe i czarne. Czarne są niebezpieczne i kontakt z nimi grozi zakończeniem gry. Należy więc przyglądać się ekranowi i wyczuć moment, w którym obręcz zmieni położenie na takie, które umożliwi przejście. Jak wspominałam wyżej – wszystkie obręcze są w ruchu i dodatkowo zmniejszają się ku środkowi. Jeżeli na czas nie uda nam się zmienić miejsca położenia, zostaniemy wciągnięci do wewnętrznego wiru i … po nas.

Produkcja zdecydowanie wciąga, ale moim zdaniem nie na dłużej, jak 10 minut. Jest to więc klasyczna przedstawicielka kibelkowych apek :) Polecam przetestowanie!

Pobierz w AppStore, bądź w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button