Pongo Pongo – wciąga jak odkurzacz

Pongo Pongo to kolejna propozycja na telefony z systemem Windows Phone, bądź Android. Kiedy pierwszy raz uruchomiłam aplikację, wydawało mi się, że spędzę nad nią 3 minuty i dam sobie spokój. Okazało się, że przez 3 minuty próbowałam opanować samo sterowanie paletką.

W grze nie dzieje się wiele. Większość ekranu zajmuje wielki okrąg, wewnątrz którego porusza się kulka. Naszym zadaniem jest odbijanie piłki za pomocą paletki. Może się zdawać, że nie ma nic prostszego. I w tym momencie autorzy prawdopodobnie biją sobie brawo, bo tak trudnej zręcznościówki jeszcze nie widziałam.

Kiedy jesteśmy gotowi, dotykamy ekran w dowolnym miejscu. Do czasu, aż nie klikniemy ponownie, czerwona paletka będzie bez przerwy wirować dookoła okręgu(piłka pozostaje nieruchoma). W momencie, w którym zdecydujemy się na rozpoczęcie zabawy, kula zacznie opadać. Naszym zadaniem jest odbijanie jej wewnątrz białego pola.

Aby skierować paletkę w przeciwną stronę, wystarczy dotknąć ekranu w dowolnym miejscu. Musi to się zdarzyć w takiej chwili, w której dwa elementy zdążą się ze sobą połączyć (piłka musi spaść dokładnie na rakietkę). Jeżeli tak się nie stanie, kula wypadnie z okręgu, a my przegrywamy.

Nie wiem jaki jest rekord w produkcji Wastelands Studios, ale w naszej wewnątrzredakcyjnej rozgrywce wygrałam, osiągając wynik … 7. Tylko siedem razy udało mi się odbić piłkę bez żadnej wpadki. Udało mi się tego dokonać po kilkunastu minutach mozolnych prób. Walka z czerwoną deseczką jest bardzo trudna. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego sposobu sterownia.

Mogę Wam zdradzić, w jaki sposób rozpocząć pierwsze uderzenie. Kiedy rakieta wystartuje, pacnijcie w ekran w momencie, w którym znajdzie się na godzinie 2 (nakładając na okrąg tarczę zegarową). Dalsze kroki zależą już od Was. Zależnie w które miejsce uderzy piłka, tor lotu będziecie musieli ustalać na bieżąco.

Podsumowując: bardzo ciekawie, bardzo wkręcająco, bardzo prosto wizualnie i niesamowicie trudno. Polecam wszystkim fanom gier, w których liczy się spryt.

Pobierz grę za darmo w Windows Store, bądź w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button