Pomodoro – aplikacja do zarządzania czasem

Czy często masz wrażenie, że marnujesz swój cenny czas? Jeżeli tak, to czas to wreszcie zmienić. Pomóc Ci w tym może stworzona na iOS-a aplikacja Pomodoro, dzięki której można lepiej zarządzać czasem, a więc więcej wykonać danego dnia oraz mieć więcej przerw niż zwykle. Więcej o samym programie studia BlueTags napiszemy w dalszej części tego wpisu, tak więc wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury.

Opisywany w tym wpisie program pomaga nam zorganizować czas w nieco inny sposób, niż inne narzędzia podobnego typu. W Pomodoro chodzi głównie o to, by jego użytkownik przez 25 minut bez przerwy skupiał się na jednym, określonym zadaniu, a później 5 minut odpoczywał. Podobno udowodniono, że taki system wpływa pozytywnie na efektywność pracy, a zarazem zbytnio nie przemęcza organizmu.

Aplikacja od BlueTags jest bardzo prosta w użyciu. Po jej uruchomieniu możemy dodawać zadania do wykonania oraz uruchomić minutnik odliczający wspomniane już przez nas cykle 25-minutowe oraz przerwy. Co ciekawe, to, ile minut zamierzamy odpoczywać ustalamy sami. Program nie narzuca więc nam żadnego czasu, czyli relaksować się możemy po każdej wykonanej czynności nawet i pół godziny. Oczywiście, nie jest to wskazane, jeśli chcemy poprawić swoją efektywność pracy ;).

Warto wspomnieć, że w Pomodoro dostępny jest dział statystyk. Możemy w nim sprawdzać, ile zadań udało nam się wykonać w danym tygodniu. Dane przedstawione są za pomocą wykresu oraz prostej tabelki. Każdy z Was nie powinien więc mieć większych problemów z odczytywaniem statystyk.

Niestety, nie mieliśmy okazji dłużej przetestować skuteczności sposobu oferowanego przez mobilnego „pomidora”. Patrząc jednak na to, że program jest dość popularny i zbiera w AppStore całkiem niezłe oceny, można dojść do wniosku, że spełnia swoje zadanie w stu procentach.

Obecnie Pomodoro dostępny jest w sklepie z aplikacjami na iOS-a za darmo. Jeżeli więc uważacie, że Wam się przyda, powinniście z całą pewnością wybrać się na zakupy.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button