NextBike – dla tych, co korzystają z rowerów miejskich

Czy w Waszych miastach istnieje możliwość wypożyczenia roweru publicznego? Jeżeli odpowiedzieliście na to pytanie twierdząco, być może zainteresuje Was aplikacja NextBike. Jest to znakomite mobilne narzędzie dostępne w Google Play, dzięki któremu w bardzo szybki i zarazem łatwy sposób można wypożyczyć sobie rower miejski. Zainteresowani? W takim razie czytajcie dalej.

Jeżeli zamierzamy korzystać z funkcji oferowanych przez NextBike (a więc będziemy wypożyczać rowery, a nie tylko przeglądać co ciekawego program oferuje), musimy założyć w nim specjalne konto. Proces rejestracji nie trwa długo i nie podajemy w nich jakichś niestandardowych danych, co powinno wielu z Was ucieszyć.

Tak, jak już Wam wspomnieliśmy we wstępie, opisywana tutaj przez nas aplikacja powstała po to, by ułatwiać wypożyczanie rowerów publicznych. Co ciekawe, można korzystać z niej nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Na podstawie naszej aktualnej lokalizacji, program wyświetla nam najbliższe miejsce (także za pomocą mapy), w którym wypożyczyć możemy rowery. Pamiętać trzeba jednak przy tym, że aplikacja działa tylko wtedy, gdy jesteśmy online, tak więc będąc w innych krajach, radzimy ostrożnie korzystać z zasobów NextBike, gdyż w przeciwnym wypadku można narazić się na spore koszty związane z połączeniem internetowym.

Zastanawiacie się, w jaki sposób aplikacja może ułatwiać wypożyczanie rowerów? Sprawa jest prosta. Gdy dotrzemy już na miejsce, w którym stoją publiczne pojazdy, wystarczy uruchomić NextBike, a następnie za jego pomocą zeskanować kod QR znajdujący się na wybranym przez nas rowerze. Później pozostaje nam już tylko zapłacić (też z poziomu aplikacji i ruszyć w drogę :).

Oczywiście, program jest dostępny w polskiej wersji językowej, tak więc nie powinniście mieć żadnego problemu z korzystaniem z niego. Jeśli więc tylko często korzystacie z rowerów publicznych, powinniście go sobie pobrać i przynajmniej przetestować. Tym bardziej, że jest dostępny w Google Play za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button