DaTuner – gdy pod ręką nie ma stroika

Instrumenty mają to do siebie, że potrafią się rozstroić. Nic nie jest trwałe, a zwłaszcza napięcie strun w popularnych gitarach. Na pewno wielu z was ma znajomych, którzy grają na tym instrumencie, lub też sami gracie. DaTuner przeznaczony jest właśnie dla tych drugich osób.

Niewielu z nas obdarzonych jest słuchem absolutnym, co sprawia, że musimy korzystać z wszelkiego rodzaju stroików. Mamy do czynienia właśnie z taką aplikacją. Pozwoli ona nam dostroić gitarę do własnych potrzeb. Oczywiście wiadomo, że nie będzie ona tak dokładna jak prawdziwy, przeznaczony tylko do tego stroik, lecz lepsze to, niż nic.

Aplikacja wykorzystuje mikrofon naszego telefonu, który również nie jest przeznaczony dla instrumentów tylko dla ludzkiego głosu. Interfejs aplikacji jest niesamowicie prosty. Obsługa jest intuicyjna i każdy da sobie radę z obsługą.

Aplikacja może działać w dwóch trybach. Automatycznie wykrywając jaki dźwięk chcemy zagrać oraz manualnym, gdzie sami wybieramy dany poziom. Ręczne ustawienie przydatne jest przy niesamowicie rozstrojonych gitarach.

Co ciekawe wyniki strojenia są naprawdę dobre. Amatorzy na pewno nie będą zawiedzeni. Nie będzie kłopotów z nieodpowiednimi dźwiękami itd. Do prostych zabaw przy ognisku wystarczy.

Polecamy aplikację i przypominamy, że dokładność, jakość strojenia zależeć będzie głównie od waszych urządzeń.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button