Polska Lokalsa – aplikacja turystyczna inna niż wszystkie

Jeżeli znudziły Wam się monotematyczne aplikacje turystyczne, które oferują listy i opisy tych samych zabytków, zainteresować się powinniście ciekawym mobilnym programem o nazwie „Polska Lokalsa”, w której można poznać największe polskie miasta od zupełnie innej strony.

Większość treści zamieszczanych w różnego rodzaju przewodnikach mobilnych opracowywana jest na podstawie danych z witryn internetowych. Obecnie tradycyjna aplikacja turystyczna zawiera nudne opisy zabytków, mało ciekawe zdjęcia i trasy, jakie bez problemu znaleźć można, włączając internet i bawiąc się przez chwilę wyszukiwarką. Na szczęście jest w Google Play i AppStore program dla zwiedzających, który może pochwalić się czymś zupełnie „świeżym”. Mowa tu o aplikacji Polska Lokalsa wydanej przez serwis Lokalo.pl.

W opisywanym w tym wpisie programie nie znajdziecie informacji o znanych każdemu Polakowi zabytkach. Dostajecie natomiast szansę udania się na wirtualną wycieczkę ze zwykłym mieszkańcem danego miasta, którego zadanie polega na pokazaniu Wam czegoś ciekawego, a jednocześnie nie bardzo znanego.

Autorzy aplikacji informują, że ich produkt jest w stanie pomóc w znalezieniu dogodnych obiektów turystycznych dla ogromnej rzeszy ludzi o różnych upodobaniach. Jesteś rodzicem, który uwielbia zwiedzać miasta z dziećmi? Nie ma problemu! Jesteś samotnikiem i lubisz spędzać czas w mało zatłoczonych miejscach? Również i dla Ciebie znajdzie się w Polska Lokalsa coś godnego uwagi.

Poza obiektami kulturalnymi można w programie znaleźć informacje o restauracjach serwujących dobre jedzenie, interesujących punktach widokowych, a także kawiarniach, do których warto wybrać się ze swoją sympatią. Elementów naniesionych na mapę jest całkiem sporo i naprawdę przyznać trzeba, że większość z nich potrafi przypaść do gustu.

Niestety, Polska Lokalsa obecnie oferuje nam jedynie przewodniki po kilku miastach – Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Mamy jednak nadzieję, że autorzy aplikacji pomyślą o dodaniu do bazy kolejnych ciekawych miejscowości. W naszym pięknym kraju nie brakuje przecież godnych polecenia miejscowości, o których nie pisze się w większości przewodników.

Aplikację opisywaną w tym wpisie znajdziecie w Google Play i AppStore. W obu tych sklepach można pobrać ją zupełnie za darmo, do czego zdecydowanie zachęcamy.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button