Polscy programiści wysyłają petycję do Google

Czytając wpisy zamieszczone na łamach naszego blogu, a dotyczące polskich produkcji na system operacyjny Android, można stwierdzić bez najmniejszego zastanowienia, że nasi rodacy to naprawdę zdolni programisci potrafiący tworzyć prawdzie hity na urządzenia mobilne.

Niestety, polscy programiści wciąż nie mają możliwości umieszczania w Android Markecie płatnych programów, przez co dręczeni jesteśmy w aplikacjach nieznośnymi reklamami. Wkrótce może się jednak to zmienić, lecz o tym, czy faktycznie tak się stanie zadecydują fani Androida oraz firma Google.

W chwili obecnej w Markecie znajduje się spora ilość polskojęzycznych aplikacji, z czego bardzo duża część to twory naszych rodaków. Brak możliwości zarobku zmusza, niestety, naszych zdolnych autorów programów do umieszczania reklam w swoich dziełach bądź zamieszczania programu z kraju, w którym jest to możliwe.

Zdarzają się pewnie jednak i tacy, którzy pomysł na program mają, a i umiejętności im nie brakuje, lecz sama myśl o tym, jak wiele utrudnień czyha na nich po napisaniu aplikacji, całkowicie zabija w nich duszę producenta.

Grupa polskich programistów i fanów Androida rozpoczęła staranie o to, by zmienić tę postać rzeczy. Przygotowano już nawet specjalną petycję adresowaną do firmy Google, w której zamieszczono prośbę o udostępnienie polskim developerom sprzedaży na Android Market za pomocą usługi Google Checkout lub Google Wallet.

Mimo że pod dokumentem można podpisywać się dopiero od ostatniej soboty, to jest 14 stycznia, w sumie zebrano już ponad 1300 podpisów, co na pewno pokazuje, że nie tylko sami autorzy gier czy aplikacji mają dość reklam przeszkadzających w normalnym użytkowaniu programów.

Jeśli Ty również chcesz przyłączyć się do prośby polskich programistów, podpisz PETYCJĘ.

Miejmy na uwadze to, że im więcej możliwości będą mieli autorzy naszych rodzimych aplikacji, tym więcej zyskamy również i my, miłośnicy gadżetów i różnego rodzaju narzędzi na Androida.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button