Plight of the Zombie – myślisz, że posmakują Ci ludzkie mózgi?

Wydawać by się mogło, że gry, w których ludzie zabijają zombie nie przejedzą się nigdy. Tymczasem w ostatnim czasie można dostrzec w Google Play aplikacje pozwalające nam wcielić się w zombiaków i pokonywać ludzi (taki mały przykład: Zombie Ace). Ot, taka mała odmiana. Choć, szczerze powiedziawszy, darzymy sympatią produkcje, gdzie niszczymy umarlaków za pomocą broni z nieskończoną amunicją, ostatnio pobraliśmy i przetestowaliśmy dla Was „Plight of the Zombie” i musimy przyznać – teraz gdy włączamy, na przykład, Zombie Dash, jest nam trochę szkoda niemrawo chodzących zielonych stworków.

Zombie niemal zawsze przedstawiane jest w złym świetle. Programiści z Spark Plug Games doszli więc do wniosku, że czas to zmienić i pokazać, iż niektóre decyzje umarlaków są podejmowane przez nich (jeśli można tak powiedzieć) wbrew ich woli. W końcu, pomyślcie sami, gdyby człowiek przez kilka tygodni czegoś nie jadł, też najprawdopodobniej desperacko szukałby pożywienia i zjadłby wszystko – nawet to, co nie przypominałoby restauracyjnych przysmaków.

W Plight of the Zombie mamy kilku głównych bohaterów. Każdy z nich jest zombiakem, który wstaje z grobu, by pokonać głód. A z racji tego, że niedaleko cmentarzyska znajduje się fabryka pilnowana przez smakowitych strażników, wspomniane przez nas postaci postanawiają nieco się przy ludziach pokręcić i zjeść tyle ich mózgów, ile tylko będą w stanie.

Oczywiście, każdy z ochroniarzy wyposażony jest w broń i latarkę. Musimy więc w taki sposób pokierować naszym zombie, by ten nie został zauważony przez człowieka i mógł uderzyć z zaskoczenia. A propos, sterowania to warto wspomnieć, że wszystkie ruchy stworkami wykonujemy za pomocą jednego palca. Oznacza to, że nie sterujemy bezpośrednio samym zombie, lecz wyznaczamy mu jedynie najlepszą drogę do celu, to jest, posiłku.

Jak zapewne się domyślacie, im szybciej uda nam się przejść dany poziom, tym lepiej dla nas (aplikacja zintegrowana jest z OpenFeint). Warto wspomnieć jeszcze o tym, że autorzy gry dali nam możliwość modyfikowania stroju zombiaków. Niestety, zebranie odpowiedniej ilości złota na bajeranckie ciuszki nie jest możliwe. No chyba że mamy zamiar wydawać na Plight of the Zombie prawdziwe pieniądze. Wówczas rzeczy niemożliwych  po prostu nie ma ;).

Najnowszą produkcję studia Spark Plug Games pobierzecie z Google Play za darmo. Czy warto? Jeżeli chcecie poczuć się jak zgłodniałe zombie, to na pewno tak :)

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button