Plague Inc. – cześć, jestem wirusem, zaopiekujesz się mną?

Jeżeli nie bawi Was opiekowanie się wirtualnymi, milusimi stworzonkami czy ludzikami w The Sims, być może do gustu przypadnie Wam produkcja zatytułowana „Plague Inc.”, gdzie graczowi przychodzi zajmować się…śmiertelnie groźnym wirusem.

Główny bohater gry Plague Inc. jest dość specyficzny. Nie jest to bowiem człowiek, zombiak czy kosmita. Jest to natomiast wirus, bakteria bądź grzyb, którego zadanie polega na wyczyszczeniu Ziemi z wszelkich żyjących istot. Tak, wiemy, wydaje się to brutalne. Gra sama w sobie potrafi jednak naprawdę wciągnąć, szczególnie jeśli jest się fanem różnego rodzaju strategii.

Na początku naszej przygody z opisywaną produkcją stoimy przed wyborem konkretnego typu drobnoustroju, którym planujemy uśmiercić ludzi. Gdy zdecydujemy się już na jeden z nich, przychodzi nam nazwać go, a następnie…opiekować się nim. Oczywiście, nie mamy tutaj na myśli kąpania, karmienia czy wyprowadzania na spacer (ciężko byłoby to wykonać ;)). W samej grze chodzi bowiem w głównej mierze o tworzenie różnego rodzaju mutacji genetycznych, wpływających na skuteczność działania drobnoustroju.

Ciekawostką jest fakt, iż możemy sami zdecydować o tym, gdzie wirus zaatakuje po raz pierwszy. Jeżeli zatem nie lubicie jakiegoś konkretnego kraju, „Plague Inc.” da Wam możliwość wyładowania się na nim w wirtualnym świecie. Pamiętać musicie jednak przy tym, żeby działać z rozwagą i planować ataki ostrożnie. Wykrycie Waszego „podopiecznego” w jakimś kraju może bowiem spowodować, że ziemscy naukowcy zaczną pracować nad szczepionką bądź po prostu cały świat odetnie się od konkretnego państwa. A wtedy nici z Waszego planu.

Sama gra pod względem wizualnym prezentuje się całkiem dobrze. Jest to strategia, tak więc nie wymagaliśmy od niej niczego specjalnego, a mimo to zaskoczyła nas pozytywnie, co musimy stanowczo podkreślić.

„Plague Inc.” dostępne jest w Google Play i AppStore. Pobranie produkcji nie wiąże się z żadnymi kosztami. Podczas gry istnieje możliwość skorzystania z mikropłatności – nie są one jednak nachalnie proponowane.

icon
Plague Inc.Ndemic Creations LTDGames4,99 złDownload

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button