Funky Smugglers – nowa polska gra, która ma szansę stać się hitem

Warszawskie studio 11bit Studios w pocie czoła pracowało w ostatnim czasie nad grą Funky Smugglers. Od dzisiaj każdy posiadacz urządzenia z iOS-em może sprawdzić owoce pracy Polaków. Jeżeli jesteście ciekawi, co oferuje najnowszy produkt twórców hitu Anomaly Warzoe Earth, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Akcja gry Funky Smugglers usytuowana jest w szalonych latach siedemdziesiątych. Wcielamy się w niej w postać pracownika lotniska, który pracuje przy prześwietlającym urządzeniu, a jego zadanie polega na zabieraniu od pasażerów wszelkiego rodzaju niebezpiecznych przedmiotów. Na papierze rozgrywka nie wygląda na atrakcyjną, jednak w praktyce jest znakomitym „mordercą nudy” przydającym się zarówno w domu na kanapie, jak i w autobusie stojącym w gigantycznym korku.

W najnowszej grze 11bit Studios gracz rozgrywa swego rodzaju sesje składające się – w zależności od jego umiejętności – z kilku plansz. W każdej z nich musimy odprawić określoną liczbę pasażerów, dopuszczając do maksymalnie trzech pomyłek. Jeżeli uda nam się wykonać zadanie, przechodzimy do kolejnego, jeszcze trudniejszego, levelu. I tak aż do skutku, czyli momentu, w którym podwinie nam się noga.

Za odrzucenie każdego niebezpiecznego przedmiotu zdobywamy w aplikacji odpowiednią ilość punktów. Chcąc osiągać bardzo dobre wyniki, nie można odrzucać wszystkich pojedynczych elementów, natomiast trzeba starać się wykonywać różnego rodzaju kombosy. Robimy to, starając się za jednym zamachem zebrać jak największą ilość rzeczy oznaczonych czerwonym kolorem. Żeby było trudniej, od czasu do czasu musimy zebrane przez nas przedmioty „podrzucić”, by nie straciły ważności.

W trakcie przechodzenia poszczególnych leveli natrafić można na ciekawe power-upy. Dostępny jest, między innymi, magnes oraz spowalniacz czasu, niezwykle ułatwiający skuteczne zbieranie przedmiotów w późniejszych etapach.

Gracz w Funky Smugglers może zdobyte przez siebie punkty (a właściwie wirtualne monety przyznawane za zdobyte punkty) wymieniać na ciekawe dodatki. W wirtualnym sklepie w grze dostępne są, między innymi, pakiety tematyczne zawierające ciekawe przedmioty, a także piosenki,  swego rodzaju polepszacze power-upów oraz  mnożniki punktów.

Oczywiście, w produkcji 11bit Studios nie zabrakło też achievementsów do wykonania. Warto również wspomnieć o możliwości rozegrania w grze ciekawego pojedynku sieciowego, w którym użytkownicy mogą przyłączać się do pewnych drużyn i zdobywać dla nich punkty.

Do oprawy graficznej i dźwiękowej zastosowanej w Funky Smugglers nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń. Wszystko zostało zrobione w profesjonalny sposób, o czym można się przekonać, patrząc na screeny bądź po prostu testując grę.

W chwili obecnej „najświeższy” produkt mobilny z kraju nad Wisłą dostępny jest w AppStore za niecałego dolara. Wkrótce pojawić ma się on także w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button