Oznaczenie ADR – sprawdź, co przewozi cysterna

Jadąc samochodem, można w prosty i – co najważniejsze – szybki sposób sprawdzić, co przewozi cysterna, którą mijaliśmy bądź która wlecze się przed nami na drodze z podwójną linią ciągłą. Wystarczy do tego jedynie aplikacja Oznaczenie ADR.

Mało kto zdaje sobie tak naprawdę sprawę z istnienia oznaczeń ADR. Wprawdzie siedząc za kółkiem nieraz widzi się przejeżdżające pojazdy z charakterystycznymi pomarańczowo-czarnymi tabliczkami, lecz zazwyczaj w ogóle nie zwraca się na nie uwagi. Dzięki aplikacji od GP PROJECT zaczniecie pewnie wspomnianym oznaczeniom przyglądać się nieco bliżej, a nawet sprawdzać, czego możecie się dzięki nim dowiedzieć o widzianym przez Was samochodzie.

Aplikacja Oznaczenie ADR jest bardzo prostym narzędziem z nieskomplikowanym interfejsem. Po uruchomieniu programu do dyspozycji użytkownika oddane zostaje jedynie pole, do którego wpisać należy numery widziane na tablicy interesującej nas cysterny. Gdy zakończymy „wklepywanie” ciągu cyfr, naszym oczom ukaże się okienko z informacjami o pojeździe, a raczej materiałach, które przewozi.

Poza nazwą przewożonego związku chemicznego, program pokazuje również stopień zagrożenia oraz klasę i podklasę danej substancji. Informacje te wprawdzie przeciętnemu kierowcy w ogóle się nie przydadzą, jednak dla bardziej ciekawskich opisywana aplikacja może być naprawdę ciekawym produktem, na który warto zwrócić uwagę.

Z racji tego, że – tak jak już wspomnieliśmy – produkt GP PROJECT jest raczej nieskomplikowany, nie posiada on żadnej funkcji, poza tą jedną, o której już pisaliśmy (czyt. rozpoznawanie oznaczeń). Ciężko więc znaleźć jakąkolwiek wadę aplikacji, choć musimy przyznać, że zabrakło nam w niej możliwości przeglądania wszystkich dostępnych oznaczeń. Nie zaszkodziłoby też na pewno, gdyby w programie dostępna była funkcja historii. Tak, aby nie trzeba było, na przykład, jednego oznaczenia szukać kilka razy.

Narzędzie Oznaczenie ADR dostępne jest za darmo w Google Play. Jeżeli interesuje Was to, co przewozi dana cysterna, na pewno powinniście się nim zainteresować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button