Pixaki – twórz pikselowe dzieła sztuki!

Lubicie prace tworzone w pikselowym stylu? Jesteście fanami 8-bitowych gier i aplikacji? Nieważne, na które z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco. Jeżeli Wasze serce chociaż w małym stopniu stworzone jest z pikseli – Pixaki jest programem mobilnym, który powinien znaleźć się w Waszym iPadzie.

Opisywana aplikacja to swego rodzaju Paint w pikselowej wersji. Cała zabawa w programie sprowadza się do rysowania różnego rodzaju obrazów w pikselowym stylu. Jak to mniej więcej wygląda nie trzeba nikomu pisać. Każdy widział przynajmniej jedną 8-bitową grę, więc z całą pewnością jest w stanie wyobrazić sobie, jak może wyglądać dzieło stworzone przy pomocy Pixaki.

Do dyspozycji użytkownika programu oddanych zostało bardzo wiele opcji edycji. Większość z nich, typu pędzle, wiadra z farbą znane są ze wspomnianego wyżej Painta, tak więc omawiać ich raczej nie trzeba. W Pixaki różnica polega tylko na tym, że wszystko jest kwadraciasto-pikselowe. Podoba Wam się?

Prace stworzone przy pomocy opisywanego narzędzie zapisywać możemy w trzech formatach. Do naszej dyspozycji oddano plik typu, który można uruchamiać w Photoshopie, programie Pixaki oraz znanym .PNG.

Program dostępny jest w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa nikogo nie powinna pokonać. Jeśli chodzi o funkcjonalność, apka jest przydatna zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Mogę ją z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi 8-bitowych prac.

Pixaki do pobrania za €5,99 w AppStore

Ocena AppsBlog.pl: 9/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button