Pitfall – powrót konsolowego podróżnika z lat 80.

Mieliście kiedykolwiek okazję zagrać na Commodore czy Atari w produkcję Pitfall? Jeżeli nie, to nic straconego. W AppStore jakiś czas temu ukazał się bowiem remake tego konsolowego hitu z lat osiemdziesiątych, który – przyznać trzeba – robi od samego początku bardzo pozytywne wrażenie.

Rozgrywka w Pitfall łudząco przypomina tę ze smartfonowego hitu o nazwie Temple Run. W opisywanej produkcji także wcielamy się w podróżnika ubranego w kapelusz, a nasze zadanie w głównej mierze polega na bieganiu przed siebie, unikaniu wszelakich przeszkód i pobijaniu własnych rekordów. Z całą pewnością więc gra ta nie spodoba się wszystkim z Was, co nie zmienia faktu, że warto się nią zainteresować.

Produkt mobilny studia Activision wyróżnia na tle konkurencji fakt, iż przychodzi nam w nim nie tylko uciekać ile sił w nogach, lecz także od czasu do czasu musimy wziąć do ręki specjalny bicz i boleśnie ukarać jakąś zwierzynę starającą się skutecznie uprzykrzyć nam życie. Mimo że w Pitfall przesadnie wielu okazji do pokonywania przeciwników nie ma, jest to całkiem ciekawe urozmaicenie rozgrywki, które nam bardzo przypadło do gustu.

System sterowania w grze oparty jest na ekranie dotykowym. Chcąc prześlizgnąć się pod jakąś przeszkodą, rysujemy na wyświetlaczu urządzenia pionową kreskę w dół, natomiast mając ochotę skoczyć – przychodzi nam wykorzystać podobny gest, tyle że rysowany z dołu do góry.

Oprawa graficzna zastosowana w Pitfall potrafi wywrzeć pozytywne wrażenie. Elementy plansz są tutaj niezwykle barwne i miłe dla oka, co sprawia, że bieganie wirtualnym ludzikiem nie staje się nudne do potęgi już po kilku minutach spędzonych z urządzeniem w dłoni.

Niestety, remake starego konsolowego hitu ma jedną podstawową wadę – posiada ogromną ilość opcji mikropłatności. Wprawdzie w trakcie gry zdobywać można monety, lecz tak naprawdę, chcąc coś kupić w wirtualnym sklepie, trzeba najpierw do kieszeni Activisionu włożyć kilka prawdziwych dolarów.

Potfall pobrać można z AppStore za 0,89€. Gra dostępna jest w wersji na iPhone’a oraz iPada.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button