Heroes Call – hack-and-slash na długie godziny

Czujecie w sobie chęć przeżycia niezapomnianej, wirtualnej przygody, podczas której przyjdzie Wam odwiedzać mniej lub bardziej przerażające miejsca, a do tego stawać do walki z groźnymi stworzeniami? Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco, produkcja Heroes Call jak najprędzej powinna znaleźć się w Waszych mobilnych urządzeniach.

W grze Heroes Call naszym zdaniem jest przywrócenie ładu w Brineside – miasteczku, które nękane jest przez liczne potwory żądne ludzkiej krwi. Do naszej dyspozycji oddano tutaj kilka klas postaci, jednak tylko standardowy wojownik dostępny jest za darmo. I choć za resztę trzeba płacić, opisywana produkcja i tak sprawia wiele frajdy i pozwala skutecznie odciąć się od świata rzeczywistego.

Stworzony przez Defiant Development hack and slash nie różni się wiele od swoich koleżków po fachu. Główne zadanie gracza opiera się w nim na chodzeniu po mrocznych planszach i niszczeniu wszystkiego, co się porusza i wyraźnie nie ma przyjaznych intencji. W trakcie gry przychodzi nam zdobywać punkty doświadczenia, a także wirtualną walutę. Nie zabrakło – rzecz jasna – także questów o różnych poziomach trudności, które są unikalne dla poszczególnych klas.

Wirtualny sklep w Heroes Call oferuje całkiem pokaźną liczbę dodatków. Kupować w nim możemy nie tylko zbroje czy bronie, lecz także magiczne umiejętności. Większość ulepszeń jest, niestety, bardzo droga. Nie oznacza to jednak, że przy odrobinie wysiłku nie można bez wydawania prawdziwej kasy osiągnąć w grze wysokiego levelu.

Defiant Development postanowiło w swojej produkcji zastosować ciekawy system sterowania. Zrezygnowano z wirtualnej konsolki, a postacią kieruje się po prostu, dotykając ekranu w wybranym przez nas miejscu. Podobnie jest z atakowaniem. W tym jednak przypadku musimy „tapnąć” na przeciwnika dwukrotnie.

Oprawa audiowizualna opisywanej gry zrobiła na nas dość pozytywne wrażenie. O ile do pewnych nieścisłości graficznych można by było się przyczepić, o tyle efekty dźwiękowe wydają się nam być pozbawione wad.

Heroes Call pobrać można z AppStore oraz Google Play. Gra jest darmowa.

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button