Pierwszy smartfon z systemem Mozilli już w 2013 roku

Na rynku mobilnych systemów operacyjnych wciąż rządzą Android oraz iOS i raczej nic nie wskazuje na to, że ten stan rzeczy zmieni się w ciągu kilku najbliższych lat. Nie oznacza to jednak, iż w mobilnym świecie nie ma już miejsca na żadne nowe oprogramowania, co za wszelką cenę będzie chciała udowodnić Mozilla, która – wraz z brazylijskim operatorem komórkowym Telefónica – zapowiedziała na 2013 rok premierę smartfona z systemem Boot to Gecko (nazwa systemu opartego na Firefoxie).

Mimo że na początku tego wpisu wspomnieliśmy o Androidzie oraz iOS-ie, warto zaznaczyć, że Mozilla póki co nie mierzy aż tak wysoko i będzie starała się swój system instalować jedynie na raczej niskobudżetowych urządzeniach.

Jak zapowiedział operator Telefónica, pierwszy na świecie smartfon pracujący na systemie Boot to Gecko będzie kosztował tyle samo, co telefony komórkowe bez zainstalowanego systemu operacyjnego. Widzimy więc, że w chwili obecnej nic nie wskazuje na to, by Mozilla miała w jakimś stopniu zagrozić Google czy Apple albo chociażby Microsoftowi i jego Windowsowi w wersji mobilnej.

Mimo wszystko warto wspomnieć o tym, że Boot to Gecko ma być systemem, którego oprawa graficzna będzie mogła być modyfikowana w niemal dobrowolny sposób, dzięki czemu użytkownik korzystający z niego będzie mógł dostosować swój sprzęt do indywidualnych potrzeb (ten, kto korzysta z popularnych systemów dobrze wie, jak wyglądają w nich możliwości personalizacyjne).

Kiedy na rynek ma trafić pierwszy smartfon z systemem od Mozilli? Tego póki co dokładnie nie wiadomo. Na chwilę obecną można więc przyjąć, że premiera telefonu z zainstalowanym Gekonem odbędzie się w 2013 roku, choć już nieraz byliśmy świadkami odwlekań niejednego debiutu, dlatego na razie do niniejszej wiadomości należy podchodzić z dystansem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button