Pierwsza Pomoc – nowa aplikacja od Orange

Firma Orange we współpracy z LuxMed stworzyła aplikację Pierwsza Pomoc, która dosłownie kilka dni temu pojawiła się w Google Play. Jeżeli jeszcze nie macie na swoim smartfonie bądź tablecie programu zawierającego praktyczny instruktaż dotyczący udzielania pomocy osobom nieprzytomnym bądź poszkodowanym, powinniście z całą pewnością zapoznać się z tym wpisem oraz zainteresować się aplikacją w nim opisywaną.

Program z tego wpisu zawiera wszystkie informacje niezbędne do wykonania prawidłowej reanimacji, a także udzielenia pomocy osobie, która krwawi, oparzyła jakąś część ciała bądź też za długo przebywała na silnym mrozie.

Orange wraz z LuxMed zrobili wszystko, by ich program był łatwy w obsłudze i nie zawierał żadnej zbędnej treści. Dlatego właśnie już po pierwszym uruchomieniu aplikacji Pierwsza Pomoc wiemy, jak się w niej poruszać, co tylko zachęca nas do częstego zaglądania do programu i szkolenia się w kwestii ratowania życia bądź zdrowia potrzebujących ludzi.

Instruktaże dotyczące udzielania pierwszej pomocy zostały napisane w zrozumiałym języku. Poza tym, do każdej z sytuacji przypisane zostały obrazki jeszcze bardziej ułatwiające nam prawidłowe wykonanie jakiegoś kroku opisywanego w programie.

Godną uwagi zakładką dostępną w najnowszym mobilnym produkcie firmy Orange jest bez wątpienia Poradnik Medycyny Tropikalnej. Możemy w nim przeczytać na temat tego, jak poradzić sobie z egzotycznymi chorobami podczas wakacji bądź też jak przygotować się do podróży zagranicznej.

Program „Pierwsza Pomoc” z założenia jest  programem ratującym życie. Nie mogło więc w nim zabraknąć miejsca na podanie danych o sobie, które mogą przydać się, gdy nieprzytomni trafimy do szpitala. Warto też wspomnieć o tym, iż aplikacja umożliwia nam skontaktowanie się ze służbami medycznymi za pomocą jedynie jednego przycisku.

Opisywane tutaj narzędzie pobierzecie z Google Play zupełnie za darmo. Podobno Orange pracuje też nad wersją na iOS, ale póki co nie wiadomo, kiedy miałaby odbyć się jej premiera.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close