Pierwsza Pomoc – nowa aplikacja od Orange

Firma Orange we współpracy z LuxMed stworzyła aplikację Pierwsza Pomoc, która dosłownie kilka dni temu pojawiła się w Google Play. Jeżeli jeszcze nie macie na swoim smartfonie bądź tablecie programu zawierającego praktyczny instruktaż dotyczący udzielania pomocy osobom nieprzytomnym bądź poszkodowanym, powinniście z całą pewnością zapoznać się z tym wpisem oraz zainteresować się aplikacją w nim opisywaną.

Program z tego wpisu zawiera wszystkie informacje niezbędne do wykonania prawidłowej reanimacji, a także udzielenia pomocy osobie, która krwawi, oparzyła jakąś część ciała bądź też za długo przebywała na silnym mrozie.

Orange wraz z LuxMed zrobili wszystko, by ich program był łatwy w obsłudze i nie zawierał żadnej zbędnej treści. Dlatego właśnie już po pierwszym uruchomieniu aplikacji Pierwsza Pomoc wiemy, jak się w niej poruszać, co tylko zachęca nas do częstego zaglądania do programu i szkolenia się w kwestii ratowania życia bądź zdrowia potrzebujących ludzi.

Instruktaże dotyczące udzielania pierwszej pomocy zostały napisane w zrozumiałym języku. Poza tym, do każdej z sytuacji przypisane zostały obrazki jeszcze bardziej ułatwiające nam prawidłowe wykonanie jakiegoś kroku opisywanego w programie.

Godną uwagi zakładką dostępną w najnowszym mobilnym produkcie firmy Orange jest bez wątpienia Poradnik Medycyny Tropikalnej. Możemy w nim przeczytać na temat tego, jak poradzić sobie z egzotycznymi chorobami podczas wakacji bądź też jak przygotować się do podróży zagranicznej.

Program „Pierwsza Pomoc” z założenia jest  programem ratującym życie. Nie mogło więc w nim zabraknąć miejsca na podanie danych o sobie, które mogą przydać się, gdy nieprzytomni trafimy do szpitala. Warto też wspomnieć o tym, iż aplikacja umożliwia nam skontaktowanie się ze służbami medycznymi za pomocą jedynie jednego przycisku.

Opisywane tutaj narzędzie pobierzecie z Google Play zupełnie za darmo. Podobno Orange pracuje też nad wersją na iOS, ale póki co nie wiadomo, kiedy miałaby odbyć się jej premiera.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button