Heroes : A Grail Quest – zabierzcie sobie te 3 złote i dajcie mi grać!

W tym wpisie przeprowadzę Was przez cały proces testowania. Krok po kroku będę opisywać kolejne elementy, z jakimi spotkałam się w Heroes : A Grail Quest autorstwa Game Dev Team. Zacznijmy więc od pierwszego uruchomienia – wrażenia średnie (oprawa graficzna nie powala i jest jakoś tak … topornie). Uruchamiam zakładkę ,,new game” i ukazują mi się trzy tryby gry: łatwy (mnożnik punktów wynosi 1), średni (mnożnik 1,5), trudny (mnożnik 3). Nie siląc się na najtrudniejszą opcję, wybieram ,,medium”.

Otrzymuję notkę, z której dowiaduję się, że Król Artur jest poważnie chory i jedyną nadzieją dla niego jest napicie się ze Świętego Grala. Okazuje się, że zostaje wyznaczona do sprowadzenia Graala i uratowania królestwa.

Na pierwszy rzut oka mapka wygląda całkiem sympatycznie – nie jest to szczyt możliwości graficznych, ale mnie odpowiada. Tylko kawałek planszy jest odkryty, cała reszta pogrążona jest w czarnej mgle. Stawiam swojego bohatera przy ładnie wyglądającej skrzyni (mam nadzieję, złota) i pacam planszę w innym miejscu, by odkrywać kolejne fanty. W pewnym momencie pojawia się przeciwnik – podchodzę do niego i zaczyna się walka.

Pierwsze starcie nie było trudne. Dzięki uprzedniej rekrutacji kilku rycerzy, byłam w stanie dość szybko rozprawić się w wrogami na wykratkowanej planszy. Sposób sterowania bohaterami podczas walki jest bardzo ciekawy. Każda postać ma określone umiejętności i zawężoną możliwość ruchu. Najpierw należy wykonać kroki naprzód, by dopiero zaatakować uzbrojonego przeciwnika. Łucznik ma dużo lepiej – jego odległość kompletnie nie interesuje.

Wygrana walka to możliwość zdobycia złotych monet. Za pieniądze zebrane w trakcie zabawy możemy rekrutować kolejnych bohaterów. Plansze pełne są tajemniczych budynków i zasadzek. Sami decydujemy o tym, czy chcemy się zagłębić do krypty, czy odpuścić i szukać dalej. To bardzo fajna opcja dla osób, które nie lubią z góry narzuconych zasad.

Fantów do zbierania jest cała masa. Wśród nich znajdują się różne rodzaje broni. Grę polecam wszystkim fanom strategii, jak również gier akcji. Istna rewelacja.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Heroes : A Grail QuestRoman SpiryaginGames4,99 złDownload
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close