Pierwiastki – interaktywna tablica Mendelejewa

Większość z naszych Czytelników lata szkolne ma już zapewne za sobą  i aplikacja z tego wpisu raczej na co dzień im się nie przyda. Wiemy jednak, że wpisy na AppsBlogu śledzą także uczniowie i studenci, dlatego właśnie postanowiliśmy, że przedstawimy dzisiaj ciekawą aplikację naukową Pierwiastki, która znalazła się jakiś czas temu w AppStore dzięki wydawnictwu PWN.

Gdybyśmy mieli w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie, czym jest opisywana przez nas aplikacja, powiedzielibyśmy: interaktywną tablicą Mendelejewa. Otóż program Pierwiastki to nic innego jak nowoczesny zbiór wszystkich znanych wzorów chemicznych, z zapamiętaniem których tak wielu z nas miało zapewne spore kłopoty. Oczywiście aplikacja od PWN to nie tylko jeden dokument prezentujący tablicę Mendelejewa, ale o tym już poniżej.

Tak, jak wspomnieliśmy, w aplikacji Pierwiastki możemy nie tylko przeglądać cały układ okresowy pierwiastków. Do głównych zalet programu od PWN należy przede wszystkim opcja umożliwiająca nam wyszukiwanie interesującego nas symbolu.

Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że wybrany przez nas pierwiastek możemy uruchomić w nowej karcie, w której można znaleźć wiele mniej lub bardziej skomplikowanych danych, które powinny przydać się zarówno na klasówkach, jak i podczas rozwiązywania zadań w domu.

Według nas, opisywaną przez nas aplikację wyróżnia przede wszystkim specjalnie przygotowany tryb gry. Pozwala on – jak nietrudno się domyślić – na naukę chemii poprzez zabawę. Z racji tego, że redakcja AppsBlogu nie należy do grona uzdolnionych chemicznie, pozwolimy sobie zaczerpnąć krótki opis interaktywnej nauki, który został przez PWN zamieszczony w AppStore:

Celem zabawy jest ułożenie kompletnego układu okresowego pierwiastków na podstawie jego symbolu oraz zapisu konfiguracji elektronowej w stanie podstawowym (tj. w stanie o najniższej energii). Wylosowaną tabliczkę pierwiastka należy umieścić w odpowiednim miejscu układu okresowego. Jeżeli użytkownik wskaże je poprawnie, tabliczka ‘wskakuje’ na swoje miejsce, jeżeli nie – to zostaje wylosowana następna tabliczka pierwiastka.”

Już we wstępie informowaliśmy, że aplikacja z tego wpisu powinna przydać się przede wszystkim uczniom i studentom. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by także po zakończeniu obowiązkowej edukacji trochę się podszkolić z chemii. Tym bardziej, że program Pierwiastki można z AppStore pobrać już za 0,79€.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button