Perfect Piano – zagraj, nie tylko na pianinie

Gracie na jakichś instrumentach? Ok, fajnie, bo na pewno wielu z was odpowiedziało, że potrafi grać na gitarze, choćby kilka chwytów, żeby wykonać najpopularniejsze utwory. Na smartfonie grać nie musimy, bo łatwiej jest odtworzyć sobie gotową już muzykę z youtube, czy też naszej karty pamięci.

perfectpiano

O wiele więcej satysfakcji sprawia jednak granie na własną rekę, nawet dla siebie. Jak się okazuje – możemy robić teraz to nawet na smartfonie. Oczywiście aplikacje tego typu są od paru lat na rynku, lecz nic to, i tak ją polecamy.

Jak się pewnie domyślacie – Perfect Piano umożliwia nam granie na pianinie. Tak, jest to prawda. Oczywiście na ekranie smartfony nie zmieści się cała klawiatura. Dlatego ustalono, że do góry znajdzie się opcja poruszania po niej całej, co widać na screenie. Mamy także opcję włączenia sobie dwóch części, żeby grać jednocześnie niskie partie i wysokie.

Okazuje się jednak, że do dyspozycji oddano nam także jeszcze inne instrumenty. Są to rhodes, syntezator, organy oraz 5 rodzajów perkusji do poszczególnych typów muzyki, takich jak rock, czy jazz.

Kolejna ciekawą funkcją jest nagrywanie tego ,co gramy. Przydatne. Najfajniejsza jednak jest opcja nauki grania. Wgranych mamy kilkanaście piosenek o różnych poziomach trudności i dzięki nim możemy nauczyć się grać przeróżne utwory. Odbywa się to podobnie jak w Guitar Hero, gdzie z góry spadają klocki, w której trzeba trafiać w odpowiednich momentach. Niestety łatwo nie jest, lecz podstawowe utwory łatwo zagrać. Najlepiej odbywa się to na tablecie.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button