Duck Hunt – staroć z nową technologią

unnamedKonsola Pegazus była fantastyczna. Kto z nas nie miał takiego urządzonka w domu? Nawet jeśli nie był to oryginalny Pegazus, to na pewno mieliśmy możliwość grania w te gry niejednokrotnie. Kilka z nich zapadło wam w pamięci, a na pewno strzelanie do kaczek. Wszyscy zachodzili w głowę jak to możliwe, że możemy strzelać do kaczek, które znajdują się na ekranie za pomocą dołączonego pistoletu.

Teraz mamy możliwość pogrania w kaczki teraz, na naszym smartfonie. Niestety pistoletu nie dostaniemy. Poradzić sobie można jednak inaczej. Pierwszy sposób to dotyk. Gra wykonana jest w trójwymiarze, więc kompletnie inaczej niż w przypadku oryginału. Standardowo krzaczki oraz wylatujące z nich ptaki. Przesuwając palcem po ekranie sterujemy bronią.

Możemy także skorzystać z AR(Argumented Reality). Wyświetlamy sobie na ekranie monitora, lub drukujemy na kartce grafiki załączone przez producentów w Internecie. Smartfon korzystając z kamerki potraktuje grafikę jako podłogę i w ten sposób będziemy mogli grać. Oczywiście poruszanie smart fonem to poruszanie bronią.

Grafika w grze jest bardzo prosta i trójwymiarowa. Można było pokusić się o oryginalne grafiki, lecz może byłyby problemy z legalnością takiego rozwiązania. Muzyka również przypomina stare czasy i jest skoczna, przyjemna.

Polecamy grę wszystkim bez wyjątku, a zwłaszcza osobom, które grały w to kiedyś.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button