Pencil Blade – komuś tu się bardzo spodobało Fruit Ninja…

Nie wszyscy twórcy gier mogą się pochwalić pomysłowością. Patrząc na Pencil Blade szkoda mi trochę studia UITDEV z jednego tylko powodu: miało naprawdę fajny zamysł i fantazję, a oberwie mu się za zbyt mocne ,,zaczerpnięcie” z Fruit Ninja. Znana nam od dawna produkcja z owocami w rolach głównych doczekała się kolejnej, tym razem bardzo dobrej kopii.

raz

Wiecie jak alergicznie reagujemy na podróbki, prawda? W tym wpisie postaram się jednak trochę uspokoić i solidnie podejść do recenzji tytułu, a nie wiernej kopii. Na plus z pewnością można zaliczyć to, że Pencil Blade jest darmowe zarówno na Androida, jak i Windows Phone. Co więcej – oferuje sporo dodatkowych opcji, których nie znajdziemy we wspomnianym wyżej dziele.

Na zdecydowaną naganę zasługuje totalne – wybaczcie słowo – zerżnięcie ścieżki dźwiękowej z Fruit Ninja – na litość boską – czy przy tak dużej wyobraźni graficznej nie można zrobić swojej własnej oprawy audio?

Autorzy oferują graczom kilka trybów gry: classic, crazy, gangnam style, crazy bird, oraz combo bird. Część z nich możliwa jest do wykupienia za wirtualne monety, które zbieramy w trakcie zabawy. Co więcej – mamy okazję na pokonywanie achievementsów i zyskiwanie tym samym wartościowych monet.

dwa

Każdy z wymienionych trybów posiada charakterystyczne dla siebie elementy. Skupię się tylko na klasyku, bo w każdej kolejnej opcji jest mniej więcej to samo, zastąpione dodatkowym fantem. Power-upy to owoce spadające co jakiś czas z góry z widocznymi w środku bonusami. Jeżeli przejedziemy po nich palcem, uruchomimy ciekawe zjawiska.Wśród nich znajdziemy magnes i pole elektryczne. 3 możliwości pomyłki i nieskończona ilość bomb to standard w przypadku opisywanego trybu.

Każdy następny charakteryzuje się dodaniem, bądź zabraniem jakiegoś power-upa, występowaniem, bądź nie ładunków wybuchowych itp. Trzeba przyznać, że autorzy mieli świetny pomysł, jednak schrzanili wszystko zbyt mocnym zainspirowaniem się Fruit Ninja. Szkoda, jednak nie skreślajcie z tego powodu Pencil Blade. Przebaczmy błąd i dajmy szansę nowej produkcji :)

Pobierz w Google Play, bądź Windows Marketplace.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button