Paper Monsters – platformówka w papierowym świecie

Świat zbudowany z tradycyjnego papieru wcale nie musi być mętny, bezbarwny i pozbawiony życia. Nie wierzycie? Zagrajcie w platformówkę o nazwie Paper Monsters, a przekonacie się sami!

Akcja gry Paper Monsters rozgrywa się w papierowej krainie o nieznanej nazwie, na którą pewnego dnia napadły potwory o niepokojowych intencjach. Główny bohater opisywanej produkcji to natomiast pewien zrobiony z kartonu ludzik chcący rozprawić się raz na zawsze ze złymi kreaturami i sprawić, by w jego świecie zapanował pokój.

Platformówka od Crescent Moon Games składa się z 28 poziomów podzielonych na kilka światów. Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu gier, każdy z rozdziałów charakteryzuje się innymi elementami plansz, przeszkadzjkami, a także wrogami do pokonania. Nie ma więc mowy o jakiejkolwiek nudzie.

Mimo że gra z tego wpisu wygląda dość dziecinnie, jej poziom trudności do najniższych wcale nie należy. Oczywiście, nie jest ona na tyle trudna, by niektóre plansze trzeba było przechodzić przez kilka godzin. Zdarzają się jednak w niej takie momenty, gdy musimy spróbować wykonać dany ruch kilka razy, by osiągnąć zamierzony cel i przejść do kolejnego poziomu czy etapu na konkretnej planszy.

Sterowanie w Paper Monsters odbywa się za pomocą wirtualnej gałeczki służącej do poruszania się bohaterem. Wrogów spotykanych na platformach niszczy się, skacząc po nich, tak więc zastosowanie dodatkowego przycisku akcji w tym przypadku nie było konieczne. Spokojnie można więc nazwać opisywaną grę całkowicie nieskomplikowaną.

Oprawa graficzna w produkcie mobilnym Crescent Moon Games spodobała nam się niemal od razu. Papierowy świat został przedstawiony w grze w niezwykle barwny, uroczy i miły dla oka sposób. Świetnie spisują się też dźwięki, które dodają Paper Monster odpowiedniego uroku.

Platformówkę osadzoną w papierowym świecie pobrać można z AppStore oraz Google Play. Jej cena wynosi niecałe cztery złote.

Ocena AppsBlog.pl: 4/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button