Dream of Pixels – Tetris do góry nogami

Jeżeli uwielbiacie układanki w stylu Tetrisa, jednak powoli stają się one dla Was zbyt łatwe, przyjmijcie wyzwanie od autorów „Dream of Pixels” i spróbujcie swoich sił w odwróconej wersji klasycznej łamigłówki z lat osiemdziesiątych.

Mimo że Dream of Pixels już na pierwszy rzut oka łudząco przypomina słynnego Tetrisa, zasady gry w nim są nieco inne, aniżeli w łamigłówce stworzonej przez  Aleksieja Pażytnowa. Głównym celem gracza w tym przypadku nie jest bowiem umiejscawianie klocków w taki sposób, by stworzyły one pełne rządki, lecz…usuwanie określonych klocków z ułożonego już kolorowego muru.

Jak w praktyce wygląda rozgrywka w opisywanej grze? Sprawa jest stosunkowo w miarę prosta. Na górze ekranu pojawiają się symbole klocków, które musimy usunąć z planszy. Kolejny krok należy już do nas – musimy bacznie przyglądać się temu, co dzieje się na poziomie i zdecydować się na zniszczenie narzuconego klocka. Im więcej rządków uda nam się wyeliminować, tym – rzecz jasna – więcej punktów otrzymamy.

Poza standardową rozgrywką, Dream of Pixels oferuje także kilka innych, między innymi, Puzzle. Tutaj cała zabawa polega na rozebraniu na czynniki pierwsze (czyli na poszczególne klocki) pewnego kształtu (dostępny jest chociażby byk oraz poszczególne litery alfabetu).

Dla tych, co zbiorą porządną dawkę doświadczenia przygotowano w produkcji studia Dawn of Play także inne tryby rozgrywki. Aby je odblokować, trzeba spełniać pewne warunki. Przykład: do odblokowania trybu PRO, należy w Classicu przejść level numer 9.

Oprawa graficzna zastosowana w opisywanej grze zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Plansze są barwne i ciekawie przygotowane. Jeszcze lepiej jest z dźwiękami, których nie ma ochoty się wyłączać nawet po godzinie gry.

Dream of Pixels dostępne jest w AppStore. Cena gry wynosi 0,99€.

Ocena AppsBlog.pl: 4/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button