Order&Chaos Duels – pomysłowa karcianka z kiepskim wykonaniem

Układanie pasjansów to ulubiona rozrywka pań z ZUSu (oczywiście pozdrawiamy) jednak dość mało ludzi kojarzy, że istnieją inne gry karciane, które pozwalają na przyzywanie potworów, magiczne potyczki z innymi graczami. Order & Chaos Duels może niektórych uświadomi, jednak nie jest to gra, która dorówna innym, rzeczywistym karciankom.

Po pierwszym uruchomieniu gry od Gameloft delikatnie mnie zatkało. Nie spodziewałem się tak magicznej i ładnej grafiki na moim telefonie (Galaxy Ace I), szczególnie przy tak mało wymagającej grze jaką jest karcianka. Ogólnie naszym zadaniem jest pokonywać kolejnych przeciwników, by zdobywać punkty doświadczenia. Możemy także wyzywać do walki innych graczy, którzy są aktualnie podłączeni. Po ukończeniu podstawowych samouczków, wprowadzających nas w mechanikę gry, czyli przyzywanie potworów, poświęcanie ich dla magicznej mocy oraz wzmacnianie bohatera zostajemy rzuceni na głęboką wodę. Tu ujawnia się najgorsza wada produkcji, czyli niedopracowanie na poziomie rozgrywki. Na tym samym poziomie doświadczenia spotykamy komputerowych graczy, którzy przewyższają nas liczbą kart i zdrowia, że gra z nimi mija się z celem. Szczególnie, jeśli za wygraną dostajemy taką ilość punktów doświadczenia, że głowa zaczyna boleć, kiedy uświadamiamy sobie ile zostało do kolejnego poziomu i nowych kart. Gra zmusza nas do tłuczenia w kółko tych samych przeciwników i liczenia na łut szczęścia, że uda się z nimi wygrać, bo za porażkę nie otrzymujemy nic. Myślałem, że chociaż pojedynki z żywymi przeciwnikami będą żywsze i ciekawsze, ale i tutaj się pomyliłem. Gra nie ma chyba ustawionych kryteriów wyszukiwania adwersaża i często wrzuca nam do rozgrywki graczy „jak leci”. Przegrałem bardzo szybko pierwsze sześć potyczek, gdy okazało się, że współzawodnik posiada poziom dwukrotnie większy niż mój i zabija mnie w sumie dwoma kartami.

Grafika i oprawa dźwiękowa są nieziemskie, widać, że Gameloft się postarał w tej materii. Ładne animacje, tła do stołów, czy też wykonanie kart to bardzo duży plus pięknie komponujący się ze ścieżką dźwiękową. Szkoda, że to wszystko zostaje popsute przez słabe wyważenie rozgrywki. Jest to wywołane brakiem testów lub próbą nakierowania gracza na kupno dodatków poprzez mikropłatności. Zapowiadało się dobrze, jest tak sobie.

Gra do pobrania za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button