Nowy wygląd Google Play.

Nie wiem, czy zauważyliście, lecz wchodząc na stronę https://play.google.com/ ujrzycie kompletnie nowy layout całego sklepu Google. Jak widać – sklep jest jest aktualnie zgodny z designem, który mamy przyjemność widzieć na ekranach naszych smartfonach w dedykowanej do tego aplikacji, a więc zielona kolorystyka związana z Androidem.

H0N9ZYF

Niestety – nasz kraj jak zawsze poszkodowany i wręcz olany przez Google. Nadal nie mamy dostępu do innych zakładek niż aplikacje. Wielokrotnie pojawiały się już plotki, że może niedługo coś będzie się w tej sprawie działo. Niestety szanse są nikłe, bo jesteśmy dość małym krajem z małym rynkiem, a to oznacza po prostu małą opłacalność. Do tego dochodzi także sprawa samego kupna przez Polaków plików innych przez aplikację przez Internet. Tutaj również wypadamy blado, bo robi to naprawdę mała część społeczeństwa. 

Widać, że Sklep Play został dostosowany już do zdecydowanie wyższych rozdzielczości. Stąd też mnóstwo wolnej przestrzeni, przejrzystość i czytelność. Najważniejsze stały się informacje o aplikacje, screeny i opis. Opinie i oceny zmieszczono w jednym wierszu i wygląda to naprawdę całkiem przyjemnie. Dodatkowe informacje i nowości przeniesiono na sam dół. Słusznie, bo są to informacje, na które najrzadziej zwracamy uwagę.

Ciekawostką jest też fakt, że strona działa zdecydowanie szybciej na Google Chrome niż na innych przeglądarkach. Stoi za tym nowy format grafiki, który obsługiwany jest aktualnie wyłącznie przez przeglądarkę Google’a. Obrazki są kilkunastokrotnie mniejsze niż odpowiadające im pliki PNG, a te wczytywane są przez inne przeglądarki. 

A wam jak się podoba?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button